NFT ile 1 milyon dolar kazandı! Metaverse evrende galeri açtı

Sanal dünyada zengin olanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Yeni bir haber de bu sefer 32 yaşındaki sanatçıdan geldi. Sanatçı şimdi metaverse evrende galeri açıyor.

NFT ile 1 milyon dolar kazandı! Metaverse evrende galeri açtı

Amrit Pal Singh, metaverse evrende sergilenmek üzere 125.000 dolar NFT harcadı. Kendisi bir tasarımcı ve illüstratör olan Singh, Şubat ayında kendi sanatını da NFT olarak satmaya başladı. İki ay içinde, 32 yaşındaki adam “Metaverse'de dijital araziye sahip olma potansiyeli elde ettim” dedi.

Singh, oyuncuların arazi satın alabilecekleri ve inşa edebilecekleri Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir meta veri tabanı olan Cryptovoxels'te iki eter fiyatında yani yaklaşıl olarak 9.300 dolar karşılığında sanal bir arsa satın aldı. Orada, NFT koleksiyonundan adını alan Toy Face Cafe adlı 10x18 metrekarelik bir galeri inşa etti. Kafenin zemin katında Singh yarattığı sanatı sergiliyor, diğer katlarda ise topladığı sanatı sergiliyor.

NFT ile 1 milyon dolar kazandı! Metaverse evrende galeri açtı

metaverse

“Toprağa sahip olmanın yanı sıra, araziyi sanatımı sergilemek ve büyüyen koleksiyonumu sergilemek için kullanmanın harika olacağını düşündüm” diyor 32 yaşındaki adam. Son dokuz ayda, Singh çalışmalarının NFT'lerini satarak 1 milyon doların üzerinde para kazandı. Kazandıkları sayesinde, LIRONA, Tory Bryant, Ankit Kapoor, Navneet Bawa, Prasad Bhat, Anwesh Kumar Sahoo ve Rachna Ravi gibi diğer sanatçılara yatırım yapmış. Sanatçılardan bazıları da yüz binlerce dolara eser satmayı başarmış.

Bireysel sanatçılardan satın almanın yanı sıra Singh, CrypToadz, Doodles, Cool Cats ve Robotos gibi popüler koleksiyon projelerinden birkaç NFT satın aldı. NFT'ler konusunda iyimser olmasına rağmen, Singh sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar harcamanın önemini vurguluyor.

32 yaşındaki sanatçı, "NFT'ler şu anda tam zamanlı işim olduğu için, iyi bir tahsilat projesi yapan şeyin ne olduğunu iyi anlıyorum ve birkaç iyi, karlı ticaret yapabildim" ifadelerini kullandı. “Ancak, sanat eserlerini de zarara veya çok erken sattım. Bazı projeler oldukça riskli.”