Xiaomi yeni katlanabilir cihazıyla "Hangi fotoğrafı silsem?" derdine son verecek!

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon pazarına geç kalmamak için yeni bir cihaz sunmayı planlıyor. Bu cihazın güçlü özellikleri ile Mi Mix Fold'un halefi olarak sunulması bekleniyor. İşte detaylar.

Xiaomi yeni katlanabilir cihazıyla "Hangi fotoğrafı silsem?" derdine son verecek!

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 1 TB'a kadar dahili depolama alanı sunan devasa donanıma sahip ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu cihazın katlanabilir telefon piyasasında çok konuşulması bekleniyor. İşte detaylar.

Xiaomi'den 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolama

Bahsettiğimiz akıllı telefon, popüler katlanabilir cihaz MIX Fold'un halefi olacak. Cihazın muhtemelen Xiaomi MIX Fold 2 adı altında sunulması bekleniyor. İlk bilgileri ise Mukul Sharma ortaya çıkardı. Sharma Twitter hesabında, MIIT sertifikalarına karşılık gelen iki akıllı telefon olan MIX Fold 2 ve Redmi K50S Pro'nun ekran görüntülerini paylaştı.

Xiaomi yeni katlanabilir cihazı ile çok konuşulacak!

Xiaomi MIX Fold 2 ve Redmi K50S Pro hakkındaki bilgiler şaşırtıcı olmayacak, ancak ilginç bir şeyi daha içeriyorlar. Aralarından bir modelin, en yüksek konfigürasyon seçeneğinde iki yüksek bellek değeri sunacak olan katlanabilir bir cihazın dahili depolama alanı. Özellikle yaklaşık 12 GB RAM + 512 GB depolama ve ayrıca 12 GB RAM + 1 TB dahili depolama alanları sunulacak. İkinci konfigürasyon Xiaomi tarafından ilk defa yüksek kapasiteye sahip bir cihazı bizlere gösterecek.

Yukarıdaki resimlerde gördüğünüz üzere bu iki cihazın resmi lansmanları biraz yakın görünüyor. Belgeler yerel, yani Çin pazarındaki resmi bilgilere dayanıyor, ancak bu akıllı telefonların olası bir küresel versiyonu olup olmayacağı hakkında henüz elimizde net bir bilgi yok. Ancak Mukul Sharma, MIX Fold 2 ve Redmi K50S Pro çiftinin bu yılın sonuna doğru geleceğini ve 5G bağlantısını destekleyeceklerini söyledi.

Kayıtlarda yeni katlanabilir cihazın diğer teknik özelliklerden bahsedilmemiş ancak önceki raporlara dayanarak, MIX Fold 2'nin Samsung'dan 8,01″ diyagonal bir katlanabilir UTG LTPO OLED panel ile donatılacağını biliyoruz. LTPO teknolojisi, değişken bir yenileme hızı sağlıyor. Ve bu 1 Hz'den 120 Hz'e kadar olan spektrumlarda gerçekleşiyor.

Donanımın geri kalanına gelince, güçlü bir RAM belleği ve hızlı tip depolama UFS 3.1 ile Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciyi barındıracak. Bu işlemci, katlanabilir cihazlar için bir ilk olacak. Ayrıca bu işlemcinin kullanımı, Qualcomm markasının önceki işlemcilerine kıyasla mükemmel performans ve daha yüksek enerji tüketimi verimliliği vaat edecek.

Çinli marka Xiaomi'nin atölyesinden çıkacak olan yeni akıllı telefonu nasıl buldunuz?