Xiaomi ağustos ayında 4 yeni güçlü model tanıtacak!

Xiaomi ağustos ayına hızlı bir giriş yapmak için dört yeni modeli sunmayı planlıyor. Resmen ekmek üretir gibi cihaz çıkaran firmanın bu dört modeli güçlü özelliklere sahip olacak. İşte detaylar.

Xiaomi ağustos ayında 4 yeni güçlü model tanıtacak!

Çinli akıllı telefon üreticisi kısa süre önce yeni Xiaomi 12S serisini tanıttı. Ne yazık ki bu model küresel pazara sunulmayacak. Ancak firma şimdiden ağustos ayı için 4 model planlamış durumda. Firma tanıtacağı bu modelleri güçlü donanım özellikleriyle piyasaya sürecek.

Bu modeller arasında Redmi K50S ve Xiaomi 12T bulunabilir. Bu akıllı telefonların her biri Pro versiyonları ile serilerini dörde tamamlayacaklar. Cihazların özelliklerinin güçlü olması ve piyasada sağlam yer edinmeleri bekleniyor.

Performanslı modeller ağustos ayında geliyor

Xiaomi 12T ve 12T Pro cihazları Redmi K50S ve K50S Pro akıllı telefonlarının global versiyonları olacak. Bu, Xiaomi'nin küresel pazarda bazı yeni akıllı telefonları piyasaya süreceği anlamına geliyor. Temelde aynı özelliklere sahip olacaklar. Bu iki yeni serinin, şu anda Android akıllı telefonlar içinde en iyi işlemciye yani Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1'e sahip olmaları bekleniyor. Cihazlar ayrıca 120 watt'lık ultra hızlı şarj desteği de sunabilir.

Xiaomi ağustos ayına 4 güçlü model ile başlayacak!

Bir diğer güzel haber ise Redmi K50S, Redmi K50S Pro, Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro'nun Xiaomi'nin kamera iş birliğine davet ettiği Leica firmasının lenslerini kullanması olacak. Xiaomi 12S serisindeki kameraların olumlu sonuçları firmanın yeni modelleri ile devam edecek.

Samsung'dan 200 MPx fotoğraf sensörü olabilir

Ayrıca Xiaomi, bu modellerden bazılarına 200 MPx'e kadar inanılmaz çözünürlüğe sahip olan Samsung firmasının en yeni fotoğraf sensörünü de dahil etme ihtimali bulunuyor. Apple veya Samsung'un en iyi kameralarına kıyasla bu sensörün nasıl performans göstereceğini görmek gerçekten ilginç olacak.

Xiaomi ağustos ayında 4 yeni güçlü model tanıtacak! - Resim : 2

Bu modeller hakkında şu anda pek bir bilgi yok ama 120 hertz OLED bir panel, DDR5 bellek ve depolama için UFS 3.1 seçeneklerinin olması bekleniyor. Modeller aynı pil kapasitesine sahip (5000 mAh) olarak da gelebilirler.

Bu dört yeni telefondan en çok hangi akıllı telefonu bekliyorsunuz? Bu modeller çıktığında birini almayı düşünüyor musunuz?