Xiaomi'nin listesi güncellendi! İşte desteği kesilen yeni modeller!

Çinli teknoloji devi Xiaomi tıpkı diğer firmaların yaptığı gibi bazı modellerine desteğini kesmek durumunda kalıyor. Son zamanlarda kullanıcılardan tepkiler alan firma desteğini kestiği yeni modelleriyle birlikte yeni bir tepkiyle karşılaşabilir. İşte ayrıntılar.

Xiaomi'nin listesi güncellendi! İşte desteği kesilen yeni modeller!

Akıllı telefon üretimi, geçmiş yıllara baktığımızda artan bir grafiğe sahip. Birçok firma yıl içerisinde yeni telefonlar üretip birçok modelin ortaya çıkmasına sebebiyet verebiliyor. Bu firmaların başında Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de bulunuyor.

Xiaomi desteğini kestiği modellere yenilerini ekliyor

Samsung, Apple, Oppo ve Huawei gibi diğer akıllı telefon üreticilerinin yaptığı gibi Çinli firma da bazı modelleri artık güncellemeyi bırakma kararı aldı. Xiaomi'yi diğer firmalardan ayıran özelliği ise yıl içerisinde bolca telefon üretmesi.

Xiaomi desteğini kestiği listeye yeni modelleri ekliyor!

Şirketin ülkemizde sevilen modellerinden olan Redmi Note serisine baktığımızda sanırız neyi kastettiğimizi anlamış olabilirsiniz. Firma bu seriye yıl içerisinde 2 yeni üst model daha çıkartmıştı. Akıllı telefon yelpazesi çok geniş olan şirketin doğal olarak alt modellerle uğraşmayı bırakması zaten beklenen bir haberdi. Şirketin son almış olduğu kararla 5 yeni modelin daha fişi çekildi diyebiliriz.

Desteği kesilen yeni modeller;

  1. POCO X2
  2. Redmi K30
  3. Redmi K30 5G
  4. Redmi 8
  5. Redmi 8A

Listeye baktığımızda firmanın MIUI 13 arayüzünü test ettiği ancak bulunan hatalar yüzünden güncellemeyi durduğu POCO X2 modeli en şanssız modellerden birisi konumunda. POCO X2 kullanıcıları uzun süredir MIUI 13 güncellemesini bekliyordu. Kararlı MIUI 13 güncellemesini, Nisan ayında POCO X2 için test eden şirket, bazı hatalar nedeniyle bu güncellemeyi yayınlamamıştı.

Yukarıdaki listede yer alan telefonlardan birisini kullanıyorsanız en kısa zamanda değiştirmenizi öneriyoruz. Xiaomi'nin aldığı bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?