Xrp Classic (XRPC), en trend kripto paralar arasında yer aldı! Sebebi ne?

Xrp Classic (XRPC), keskin bir fiyat düşüşünden sonra en çok trend olan paralar arasında ortaya çıkıyor!

Xrp Classic (XRPC), en trend kripto paralar arasında yer aldı! Sebebi ne?

Piyasa, genel aramalara dayalı olarak popülaritesi artan  2023 boğa koşusunu sürdürmeye çalışırken, birkaç kripto para birimi merkezi alıyor.

Xrp Classic (XRPC), en trend kripto paralar arasında yer aldı! Sebebi ne?

Bu durumda, 18 Ocak itibariyle, çevre dostu merkezli token Xrp Classic (XRPC), son günlerde sürekli satış yaşamasına rağmen en trend üçüncü kripto para birimi olarak ortaya çıktı.

CoinMarketCap verilerine göre, XRPC yalnızca merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformu PancakeSwap ( CAKE ) ve HyperChainX'in ( HYPER ) arkasında yer alıyor.

Xrp Classic (XRPC), en trend kripto paralar arasında yer aldı! Sebebi ne? - Resim : 1

Trend olan ilk üç kripto para birimi. Kaynak: CoinMarketCap

Xrp Classic belirteci, şüpheli ucuz ve boş belirteçlerin kolayca oluşturulmasını sağlamakla ün kazanan BEP-20 ağı üzerinde geliştirildi. Şu anda, XRPC'nin XRP Ledger üzerinde mevcut bir sözleşmesi bulunmamaktadır. Bu nedenle, sözleşme sahibi işlem vergisini değiştirebileceğinden, yatırımcılar XRPC ile işlem yaparken dikkatli olmalıdır.

Şu anda Xrp Classic, son 24 saatte %26'nın üzerinde düzeltme yaparak 0,0162 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, token genel olarak devam eden boğa koşusundan yılbaşından bugüne %170 oranında fayda sağladı.

Xrp Classic (XRPC), en trend kripto paralar arasında yer aldı! Sebebi ne? - Resim : 2

XRPC YTD fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

XRPC'nin ağ geliştirmesi

Popülerliğine rağmen, XRPC'nin genel proje planı hakkındaki bilgilerin, geliştiricilerin bunu bir Rejeneratif Finans (ReFi) projesi olarak tanımlamasıyla hala belirsizliğini koruduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle, belirteç 2019'dan geri döndü gibi görünüyor.

Ancak, ekip daha fazla fayda sağlamayı hedeflediğinden, ağ artan bir gelişme yaşıyor. Xrp Classic'in mevcut girişimlerinden biri, token sahiplerinin ve borsa listelerinin sayısını artırmaktır. Aynı zamanda, platform yaklaşık 250 milyon dolarlık bir piyasa değerini hedefliyor.

Dikkate değer bir başka gelişme de, genel olarak çevreyi eski haline getirme hedefiyle minimum işlem ücretleri ile birlikte yüksek hızlı, çevre dostu işlemler sunmayı amaçlayan  kendi ReFi blok zincirinin devam eden tasarımıdır.

“Gelişmiş teknolojiyi kullanarak çevremize verdiğimiz zararın bir kısmını en aza indirme imkanımız var. Xrp Classic, lineer ekonomiden döngüsel ekonomiye geçiş yapabilen ve dünyanın toparlanmasına yardımcı olan teknoloji türünün bir örneğidir” dedi.

XRPC'nin oyunun sonu belirsizken, projenin Ripple ile Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasında devam eden davadan etkilenmesi muhtemel olan orijinal XRP belirtecinden yararlanma niyetinde olabileceği varsayılabilir.

Feragatname: Kripto para birimlerine, özellikle yeni madeni paralara yatırım yapmak son derece risklidir. Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.