Güncel

XRP fiyat tahmini 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl tepki verecek?

XRP fiyat tahmini 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl tepki verecek? Uzmanların analizlerine yazımızın devamından birlikte göz atalım.

XRP fiyat tahmini 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl tepki verecek?

Kripto para dünyası, Ripple - ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasının sonucunu beklerken, yatırımcılar XRP'nin fiyatını dikkatli bir şekilde kontrol ediyor.

XRP fiyat tahmini 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl tepki verecek?

Örneğin, dava Ripple lehine sonuçlanırsa, bunun XRP satın almak isteyenler için bir yükseliş hissi olarak görülmesi bekleniyor . 2020'de ABD düzenleyicisi, firmanın 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymetler satarak federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek Ripple'a dava açtı.

2013 ile Aralık 2020 arasında satın alınan jetonlar, SEC tarafından menkul kıymet olarak kabul edildi. Ripple, XRP'nin menkul kıymet olduğuna inanmadığını ve Howey Testi'nin gerekliliklerini karşılamadığını belirterek iddialara yanıt verdi.

Her iki taraf da artık kapanış tartışmalarını sunmuş durumda ve bu da yakın gelecekte bir çözüme varılma olasılığını artırıyor.

Ripple davayı kazanırsa XRP'ye ne olur?

Hukuki anlaşmazlık son üç yıldır devam ediyor ve bu süre zarfında her iki taraf da kapanış savunmalarını sundu ve şimdi bir karar bekliyor.

Finbold, sektör uzmanlarını Ripple'ın SEC'e açtığı davada başarılı bir sonuç alma olasılığı ve böyle bir zaferin XRP fiyatı üzerindeki etkisi hakkında sorguladı, çünkü uzun vadeli bir bakış açısına sahip yatırımcılar 2025 ve hatta daha ileriye bakıyor.

Baş dava avukatı Andrew Pickett'e göre:

“Ripple davalarında başarılı olursa, XRP'nin fiyatına fayda sağlayacak olan ABD pazarındaki yasallığını sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir.” 

Başka yerlerde, sonucu, özellikle önde gelen finans kurumları tarafından 'Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri için geçerli olan önemli bir emsal' olarak görüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.