Güncel

Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor

Yahoo, firmalar talepteki gerileme, yüksek enflasyon ve artan faiz oranları ile mücadele ederken işten çıkartma açıklayan en son teknoloji firması.

Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor

Haber, birçok reklamverenin rekor düzeydeki enflasyon oranlarına ve bir durgunlukla ilgili süregelen belirsizliğe yanıt olarak pazarlama bütçelerini kıstığı bir dönemde geldi.

Kıdemli teknoloji şirketi, yıl sonuna kadar reklam birimini yeniden düzenleyerek departmanın yarısından fazlasını işten çıkartmaya hazırlanıyor.

BBC'ye konuşan bir sözcü, "Bu kararlar asla kolay değil, ancak bu değişikliklerin reklamcılık işimizi uzun vadede basitleştirip güçlendireceğine ve Yahoo'nun müşterilerimize ve ortaklarımıza daha iyi değer sunmasını sağlayacağına inanıyoruz" dedi.

Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor

2021'deki 5 milyar dolarlık satın alma işleminden bu yana özel sermaye şirketi Apollo Global Management'a ait olan Yahoo, bu hareketin şirketin odağını ve yatırımını DSP veya talep tarafı platformu adı verilen amiral gemisi reklam işine odaklanmasına olanak tanıyacağını ekledi. Yani işten çıkarmalar, şirketin Yahoo'nun reklamcılık birimindeki operasyonları kolaylaştırma çabalarının bir parçası.

Yeniden odaklanma, firmanın dijital reklam hakimiyeti için Google ve Facebook'un Meta'sı gibi şirketlerle doğrudan rekabet etmeyi bırakma niyetini işaret ediyor.

Yahoo sözcüsüne göre yeni bölümün adı Yahoo Advertising olacak. “Omni-channel temelinde DSP üzerindeki çabalarımızı iki katına çıkarırken, önde gelen küresel müşterilerimiz için desteğe öncelik vereceğiz ve Yahoo Finance, Yahoo News, Yahoo Sports ve daha fazlası dahil olmak üzere Yahoo'nun sahip olduğu ve işlettiği mülklere yönelik özel reklam satış ekiplerini yeniden başlatacağız."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.