Güncel

Yatırımcılar için 8 milyar doların kilidini açabilecek hamle!

Kripto para camiasında deprem etkileri ve ciddi kayıplar yaşanmaya devam ederken iyi bir haber de geldi denebilir. İşte tüm detaylar.

Yatırımcılar için 8 milyar doların kilidini açabilecek hamle!

CNBC, dünyanın en büyük bitcoin fonunu yöneten varlık yöneticisinin bir hamlesi hakkında rapor yayınladı. Rapora göre bir fonun ETF'ye dönüştürülmesini onaylamaya ikna etmek amacıyla geçen hafta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile özel olarak bir araya gelindi.

Yatırımcılar için 8 milyar doların kilidini açabilecek hamle!

CNBC tarafından sağlanan 24 sayfalık bir sunuma göre, Grayscale Bitcoin Trust'ı NYSE tarafından işlem gören bir ETF'ye dönüştürmek, bitcoin'e erişimi genişletecek ve yatırımcılar için 8 milyar dolara kadar değer sağlayacak.

Bunun nedeni, GBTC koduyla tanınan tröstün, 2021'in başından bu yana dayanak varlığı fiyatında ortalama %25 indirimle işlem görmesi. Şirket, bu indirimin dönüşümle birlikte ortadan kalkacağını iddia ediyor.

CEO Michael Sonnenshein liderliğinde Grayscale, ABD düzenleyicisine ilk spot tabanlı bitcoin ETF'yi onaylaması için baskı yapıyor. Varlık yöneticisi, ProShares dahil rakiplerin vadeli işlemlere dayalı bitcoin ile işlem gören fonlar için onay kazandığını söylüyor. SEC'in vadeli işlemlere dayalı ürünlerle bitcoine dayalı ürünlerden daha rahat olduğunu iddia ediyor. Spot tabanlı bir bitcoin ETF, dijital varlıkların benimsenmesinde önemli bir kilometre taşı olacak, çünkü onları hisse senedi olarak işlem gören tanıdık bir zarf içinde sıradan yatırımcılara açacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.