Güncel

Yatırımcıların yüzü gülüyor! Bitcoin yeniden şaha kalktı

Çin'in yasaklamalarına rağmen kripto para piyasası tekrar yükselişe geçti. İşte detaylar.


Kripto para piyasalarında son dönemlerde sert düşüşler ve ani yükselmeler yaşanıyor. Yatırımcıların kafasını karıştıran bu durum şimdi tekrar piyasada bazı hareketlenmelerle gündeme geldi.

Bitcoin ani bir yükseliş yaşadı. Geçtiğimiz dönemlerde 52 bin dolar seviyesinde işlem gören kripto oara birimi dakikalar içerisinde 55 bin dolar üzerinden işlem görmeye başladı. Bu ani yükselişin ardından piyasada dalgalanmalar yaşandı.

Yatırımcıların yüzü gülüyor! Bitcoin tekrar yükselişte

Pazar gününden itibaren kripto para birimlerinde yükseliş başlamıştı. Bu yükseliş geçtiğimiz günlerde daha fazla hız kazandı. Bitcoin 3 Ekim Pazar günü 47 bin 600 dolar seviyesinde olan Bitcoin çarşamba günü sert bir şekilde yükselerek 55 bin 750 dolara kadar artış gördü.

Çin, geçtiğimiz günlerde kripto para karşıtı bazı işlemler başlatmıştı. Çin hükümeti kripto para madenciliğine son verdi. Ülke gelenilde kripto paralara yönelik faaliyetler de yasa dışı olarak kabul edildi. Ancak bu durum Bitcoin'in yükselmesine engel olamadı. İlk başta değer kaybeden Bitcoin ardından tekrar yükseldi. 

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, balinaların 5 dakika içerisinde 1.6 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptığını duyurdu. Yaşanan yükselişle birlikte piyasalarda ani bir hareketlenme meydana geldi. Bitcoin'deki yükseliş Ethereum'a da yansıdı. 17 Eylül'den beri ilk kez yükselme yaşayan Ethereum 3 bin 632 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin piyasalarının nabzını tutan Tesla CEO'su Elon Musk da pazartesi günü Floki isimli köpeğin görsellerini paylaştı. Ardından Shiba Inu kripto para birimi de yükselişe geçti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.