Güncel

Yeni bir Hz. Musa filmi geliyor!

Ünlü yönetmen Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı film, Hz. Musa'nın hayatının önemli dönüm noktalarını konu ediniyor.


Tevrat'ın bazı bölümlerinden esinlenilerek yazılan hikaye, Musa'nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Sonrasında ise firavuna baş kaldırıp Mısır'da köle olarak çalıştırılan İbraniler'in serbest bırakılmasını sağlamasıyla başlayan ve ölümüne kadar geçen sürece odaklanıyor.

1404999917_img20140710163758.jpg

Senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian'ın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Christian Bale, Aaron Paul ve Ben Kingsley paylaşıyor. Sinema sevelere epik bir şölen vadeden film, önümüzdeki sezonun en iddialı yapımlarından biri olmaya aday!

Hz. Musa'nın hayatının dönüm noktalarını konu edinen film, kutsal metinleri de referans alan, dolgun bütçeli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor bu sefer! Film, 12 Aralık 2014 tarihinde izleyiciyle buluşacak!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.