Güncel

Yeni TL simgesi için Windows 7 güncellemesi!

Microsoft, Windows'un yeni TL simgesi için güncelleme yayınladı.

Yeni TL simgesi için Windows 7 güncellemesi!

Yeni Türk Lirası (TL) simgesi İlk olarak Windows 8 ile birlikte geldi. Şimdi yeni yayınlanan güncelleme ile artık Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2'ye de geldi.

Microsoft yaptığı açıklamada, yeni TL simgesi Windows 8'in ardından Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 ile de kullanılmaya başlandığını söyledi.

1350722231_simge1d.jpg

Türkçe klavyelerde artık TL'nin yeni sembolü de Microsoft'un duyurduğu yeni güncelleme sayesinde kullanılabilecek. Windows 8'in içine eklemenin hemen ardından Windows mühendisleri yeni karakteri ana kapsamda desteklenen diğer işletim sistemleri için de gerekli olan çalışmalarını tamamladı ve hazır hale getirdi.

Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde yeni TL sembolüne AltGr T tuş kombinasyonu ile ulaşılıyor. Yeni TL simgesini kullanmak isteyenler http://support.microsoft.com/kb/2739286 adresinde yer alan güncellemeleri kullandıkları işletim sistemine göre seçerek yükleyebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.