Güncel

Yıllardır gördüğümüz o resim arkasındaki gerçekler!

Gerçek hiç de bildiğiniz gibi değil!


Dünyanın en ünlü fotoğraflarından birisi olan, yıllardır bilgilsayarlarımızda duvar kağıdı olarak kullandığımız Windows Çayırı karesinin arkasındaki gerçekleri hiç merak ettiniz mi?

Günümüzden çok uzun yıllar önce National Geographic'in en deneyimli  fotoğrafçılarından olan Charles Chuck O’Rear' tarafından çekilen kare, bugün günümüzde hala kullananları varsayacak olursa neredeyse milyonları katlayıp milyara yaklaşmıştır. Bu yıl 69. yaşını da geride bırakan ünlü fotoğrafçı yıllar önce arkadaşını ziyaret gittiğinde makinesine aldığı bu karenin yıllar sonra milyonlarca kişi tarafından kullanılacağını aklına bile getirememişti.

1345887078_bliss.png
Windows'un yıllarca kullanılan o default duvar kağıdı California’daki çimli bir tepeye ait. Yol boyunca kendisini hayran bırakan manzaranın bu kadar tanınacağını hiç aklına getirmediğini dile getiren O’Rear, yeşillikle birlikte gökyüzündeki beyaz bulutların da kendisini çok etkilediğini söyledi.Meşhur manzara Microsoft tarafından, Windows XP arka plan için masaüstü resmi olarak seçilmişti.

Bugün, bir üzüm bağına dönüştürülen fotoğrafın çekildiği o tepe çok farklı görünüyor.

1345888870_basliksiz-3-kopya.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.