YKS sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenciyi ilgilendiren duyuru

ÖSYM tarafından YKS sonuçları açıklandı. İşte merakla beklenen sonuçlar ve sosyal medyadan gelen tepkiler.

YKS sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenciyi ilgilendiren duyuru

Binlerce öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçları açıklandı. Uzun süredir merakla beklenen üniversiteye giriş sınavının sonuçlarına göre neticeler belli olmaya başlayacak.

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan resmi açıklamaya göre, üniversite sınavı 2022 YKS sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacaktı.

YKS sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenciyi ilgilendiren duyuru

YKS sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenciyi ilgilendiren duyuru - Resim : 1

YKS sonuç sorgulaması ÖSYM'nin sonuç sayfası sonuc.osym.gov.tr üzerinden TC kimlik No ve aday şifresi girilerek veya ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sayfası AİS'in e-Devlet uzantısı üzerinden e-Devlet şifresi ve TC. No ile giriş yapılarak yapılabilir.

Adaylar YKS tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle yapacak.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Adaylar, erişime açılacak olan 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecek.

Üniversiteye girme konusunda oldukça kritik olan bu sınav öğrencilerin uzun süredir stres konusuydu. Ancak nihayet sonuçların açıklanmasıyla öğrenciler rahat bir nefes alabilirler. Binlerce öğrenci adayını ilgilendiren sınavın sonuçlarına göre yerleşimler yapılmaya başlanacak diyebiliriz.  Bu kapsamda YKS sonuçları son derece büyük önem taşıyor. Eğer siz de YKS sonucunu bekliyorsanız  ais.osym.gov.tr üzerinden TC numaranız ile puanınızı kontrol edebilirsiniz.