Güncel

Yok artık! Cardano'daki NFT projeleri 7.000'e ulaşmanın eşiğinde!

Vasil hard fork yaklaşırken Cardano'daki NFT projeleri 7.000'e ulaşmanın eşiğinde!

Yok artık! Cardano'daki NFT projeleri 7.000'e ulaşmanın eşiğinde!

Cardano ( ADA ), sektörü barındırmak için ağ yükseltmeleri yaptıktan sonra, takas edilemez token ( NFT ) alanında öne çıkmaya devam ediyor. Bu doğrultuda, ağ yeni bir dönüm noktasına ulaşan daha fazla NFT projesini kendine çekiyor.

Yok artık! Cardano'daki NFT projeleri 7.000'e ulaşmanın eşiğinde!

Cardano Daily'nin verilerine göre, Cardano ( ADA ) ağı 8 Eylül itibariyle, 15 pazar yeri ile yaklaşık 459 milyon dolarlık işlem hacmi çeken yaklaşık 7.000 NFT projesine sahipti.

Ayrıca, Cardano'daki 100 NFT koleksiyonundan elde edilen veriler, yaklaşık 616 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir.

Yok artık! Cardano'daki NFT projeleri 7.000'e ulaşmanın eşiğinde! - Resim : 1

Cardano NFT istatistikleri. Kaynak: Cardano Günlük

Ek olarak, JpegstoreNFT, %64,19 ile Cardano ağındaki işlem hacmi bakımından en büyük pazar yeridir. Diğer yerlerde, Spacebudz %7,9'luk payla hacim olarak en yüksek NFT koleksiyonlarına sahiptir.

Cardano'nun büyüyen NFT segmenti

Bu özelliğin emekleme aşamasında olmasına rağmen Cardano'nun NFT segmentinde önemli bir büyüme kaydettiğini belirtmekte fayda var. Büyümenin bir kısmı, 7 Mart'ta 800.000'den fazla NFT'nin Cardano blok zincirinde çalıştırılan ilk halka açık 'Talep Üzerine Nane' aracı olan NFT MAKER (NMKR) kullanılarak basıldığı bir Finbold raporuyla vurgulandı.

Bu doğrultuda platform, ilk NFT kredi hizmetini ortaya çıkarma planlarını açıkladıktan sonra yeni bir dönüm noktasına da ulaştı . Bu durumda, bir dijital varlık ödünç verme platformu olan Aada Finance, Eylül ayı ortasında Aada V1 hizmetini başlatacak ve kullanıcıların benzersiz bir karşılıksız token bono tekniği ile varlıkları birbirleri arasında ödünç vermelerini ve ödünç almalarını sağlayacak.

En son Cardano NFT kilometre taşları, platformun kripto ekosisteminde kitlesel olarak benimsenmesini sağlama yolunda büyük bir adım olarak kabul edilebilir. Platformun başlangıcından bu yana Cardano, bir 'Ethereum ( ETH ) katili'  olma hamlesinin bir parçası olarak muazzam bir gelişme geçirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.