Güncel

Google yapılan saldırı sonrası güvenliğini artırıyor

Google, geçtiğimiz gün YouTube'un genel merkezine yapılan saldırı sonrası güvenlik konusunda önlemler almaya hazırlanıyor

YouTube güvenliğini artırıyor!

YouTube, tarihinde ilk defa silahlı saldırıya maruz kaldı. Genel merkeze saldırı düzenleyen İran asıllı YouTuber, 4 kişiyi yaraladığı saldırıda intihar etti. Polisin de olaya müdahil olmasının ardından saldırgan dışında kimse hayatını kaybetmedi. Bu konuda diğer teknoloji devleri YouTube'a destek olarak Twitter üzerinden onların yanında oldu.

Dünya genelinde birçok ofisi bulunan sosyal paylaşım platformu, güvenlik konusunda yeni düzenlemeye gidiyor. Yapılacak olan bu düzenleme ile çevrimiçi şiddetin çevrimdışı şiddete taşınabileceğine dair en net kanıt olarak gösterilebilir. Google, gidilecek olan bu düzenlemeyi sabah saatlerinde resmi Twitter hesabı üzerinden kullanıcılarına duyurdu.

Bu düzenleme sadece belli başlı merkezleri mi kapsayacak yoksa tüm ofisleri mi kapsayacak henüz bilinmiyor. Olay esnasında intihar eden saldırgan Nasim Aghdam’ın ailesinden alınan ifadelerden hareketle, YouTube kazancından hiç memnun olmadığı ve saldırıyı bunun için gerçekleştirdiği kesinleşti.

YouTube, şimdilik bu konuda açıklama yapmaktan kaçınıyor. Ancak Aghdam’ın saldırısı, pek çok alanda etkisini hissettirecekmiş gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.