Güncel

YouTube reklam politikasında bomba değişiklik

YouTube Hizmet Koşullarını güncelledi. Artık YouTube İş Ortağı Programı'nda olmayan kanalların videolarında reklam gösterebilecek.

YouTube reklam politikasında bomba değişiklik

Dünya çapında en büyük video platformu ve dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci ağı olan YouTube, Hizmet Şartlarını güncelledi. Güncellenen şartlara göre, YouTube artık iş ortağı olmayan kanallardaki videolarda reklam gösterecek.

Hizmet Şartları'ndaki güncelleme kullanıcılara e-posta yoluyla duyuruldu. Karar, ABD dışındaki kullanıcıları ilgilendiriyor. Yeni koşullarda kişisel verilerin toplanması ve vergilendirilmesi ile ilgili makaleler de dikkat çekiyor.

YouTube reklam politikasında bomba değişiklik - Resim : 1

YouTube Hizmet Şartlarında Yapılan Değişiklikler:

YouTube tarafından yapılan değişikliğe göre yeni şartların detayları şöyle:

  • Yüz tanıma ile ilgili kısıtlamalar: Hizmet Şartlarında, bireyleri tanımlayabilecek bilgilerin izinsiz toplanamayacağı zaten belirtilmiştir. Yüz tanıma kısıtlamaları daha önce hizmet şartlarına dahil edilmişti. Ancak, yeni koşullar bu kısıtlamaları çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.
  • YouTube'un para kazanma hakkıYouTube, platformdaki tüm içeriklerden para kazanma hakkına sahiptir ve reklamlar YouTube İş Ortağı Programı'na dahil olmayan kanalların videolarında görünebilir.
  • Franchise ödemeleri ve vergi stopajı: Gelir ödemesi almaya hak kazanan içerik oluşturucular için, bu tür ödemeler ABD vergi düzenlemeleri kapsamında bir franchise olarak kabul edilecek ve Google yasaların gerektirdiğinde vergileri stopaja dahil edecektir.

Yeni Kullanım Koşulları, ABD dışında yaşayan kullanıcılar için 1 Haziran 2021'de yürürlüğe girecek. Bu tarihten sonra YouTube'da kullanmaya devam edenler, şartları otomatik olarak kabul etmiş sayılacaklar.

Yorumlar
YAKUP
YOUTUBE BU ARALAR ÇOK REKLAM VERMEYE BAŞLADI REKLAMDAN FİLM BİLE İZLEMİYOZ REKLAM ENGELLEYİCİ KULLANIYOZ AMA YİNE 1 AY PREMİUM DENEYİ Mİ REKLAMI GÖSTERİYOR
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.