YouTube Shorts bu özellik ile TikTok'u geçecek!

YouTube Shorts kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştıracak yeni özelliğini duyurdu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

YouTube Shorts bu özellik ile TikTok'u geçecek!

YouTube, iOS ve Android uygulamasına yeni bir özellik sunacak. Bildiğiniz üzere Tiktok ile birlikte kısa biçimli video formatı oldukça ünlü oldu. TikTok'un ciddi anlamda popüler olmasının ardından diğer platformlar da kısa biçimli video formatlarını bünyelerine dahil etti. YouTube da bunlardan biri.

YouTube Shorts şimdi yenilenen özellikler ile kullanıcılara sunulacak. YouTube bünyesine “Kısa Düzenle” aracı ekleyerek içerik oluşturucuların daha uzun videolarını kısaltmalarına yardım edecek. Şirket, platformun TikTok rakibi olan Shorts formatı için daha kolay yollar sunmaya çalışıyor.

youtube shorts

İçerik oluşturucular videolarından 60 saniyeye kadar seçim yapabilecek. Gelen özellik ile birlikte klibi doğrudan iOS veya Android'deki YouTube uygulamasından Kısa Film düzenleyicisine yükleyebilecekler. Oradan, metin, filtreler ve Kısa kamerayla çekilen veya fotoğraf kitaplığından çekilen ek videolar gibi şeyler eklemenin kısa yolları sunulacak. Bu da Shorts uygulamasının daha çok kullanılmasına yardımcı olacak.

YouTube Shorts bu özellik ile TikTok'u geçecek!

YouTube, 2020'de Shorts özelliğini kullanıma sunmaya başladığından beri Kısa videolara çok fazla odaklandı. İçerik oluşturucular eğer Shorts yerine TikTok tercih ettiği için sosyal medya uygulamaları arasında ciddi bir rekabet var. Bir rapora göre şirket dikey olarak ve 60 saniyenin altında çekildiği sürece mevcut videoları Kısa filmlere dönüştürerek Shorts özelliğini geliştiriyor. Geçen ay YouTube, her ay 1,5 milyardan fazla kişinin Shorts izlediğini söyledi.