Güncel

Youtube tamamen Türkçe mi oluyor?

Uzun zamandır beklenen gelişme için ilk kıvılcım ortaya çıktı!


Dünyada, videoyu bir kenara bırakalım, internet denildiği zaman akla ilk gelen siteleri listelediğimizde, Youtube bunların arasında iddiali bir yere muhakkak yerleşir. Dünyanın en büyük sosyal, video paylaşım platformu olan Youtube'da geçtiğimiz senelerden beri yaşanan geliştirmeler hiç durmadan devam ediyor.

Son zamanlarda genellikle arayüz için çalışma yapan firma geçtiğimiz günlerde çok güzel bir sürpriz hazırlayacağının ilk ipuçlarını verdi bile. Dünyanın en büyük görsel platformu Youtube hizmetine çok kısa bir sürede acaba Türkçe olarak mı devam edecek?

1342307705_adsiz-copy.jpg
Geçtiğimiz günlerde Youtube'da dil seçenekleri bölümünde yer alan Türkçe butonu dikkatimizi çekti. Sizlere belki de bu konuda ilk müjdeyi biz verelim istedik. Gördüğümüze göre Youtube yeni arayüzleri üzerinde çalışırken onlarca ülke için yepyeni bir bomba daha hazırlayacak gelişmiş dil seçeneklerini de sunacak gibi duruyor.

1342308010_untitled-1-copy.jpg
Youtube cepheden henüz net bir açıklama gelmedi, ilk fırsatta gelişmenin detaylarını sizler için paylaşacağız. Bakalım Youtube, önümüzdeki günlerde ilk kıvılcımlarını ortaya çıkarttığı yeni projesini yani tamamen Türkçe Youtube'u ne zaman hayata geçirecek.

Editörün Notu: 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006'da Google tarafından satın alınan Youtube, bu sene içerisinde Türkçe olarak hizmetine devam edecek olursa, açılışından tam 7 sene sonra hiçbir eklenti, araç vs.  kullanmadan tamamen Türkçe olarak görünmüş olacak. Umarız en kısa sürede yepyeni dinamik Türkçe, özgün Youtube'muza kavuşuruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.