Güncel

Yurtdışından getirilen telefonlardan 20 Euro ek harç alınacak!

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan bir düzenleme ile yurtdışından bireysel olarak getirilen cep telefonlarından 20 Euro vergi alınacak.

Yurtdışından getirilen telefonlardan 20 Euro ek harç alınacak!

Daha önce de bazı yıllarda yurtdışından getirilen cep telefonlarından alınan 20 Euro bandrol ücreti 2020 yılında yeniden alınmaya başlaynıyor.

Yurtdışından getirilen telefonlardan 20 Euro ek harç alınacak!

Son olarak 2017 yılında alınması ile ilgili düzenlemenin yapıldığı 20 Euro bondrol vergisi yeniden alınmaya başlanıyor. Yurt dışından bireysel olarak getirilen, radyo, televizyon, video cihazı, uydu alıcısı gibi görsel ve işitsel cihazlardan ücret alınmasına karar verildi.

Karar Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı. Buna göre televizyonlarda 51 ekrana kadar 10 Euro, 52 ekran-67 ekran arası 16 Euro, 68 ekran-85 ekran arası 22 Euro, 86 ekran-116 ekran arası 34 Euro, 117 ekran-148 ekran arası 40 Euro, 148 ekran ve yukarısı için 80 Euro, oto televizyonu için ise 8 Euro ücret alınacak.

Radyolarda ise cep tipi, 1 Euro, saatli radyo ve radyolu saatler, bir müzik aleti üzerindeki radyolar, oyuncaklar üzerindeki radyolar ve ışıldaklar ve radyolu vantilatörlerden 1 Euro, oto radyo alıcılarından 1 avro, taşınabilir radyo alıcılarından 2 Euro ücret alınacak. Cep telefonların 20 Euro ücret alınacak.

Bu vergi son olarak 2017 yılında alınıyordu. Yeni düzenleme ile 2020 yılında da bireysel olarak yurtdışından getirilen cep telefonlarından 20 Euro vergi alınacak.

Öte yandan zaten yurtdışından bireysel olarak getirilen cep telefonlarından 1.500 TL vergi alınıyordu. Bu rakam 2020 yılından itibaren 1.838 TL olacak. 

Yorumlar
Osman
Kendi halkını soyan başka bir ülke dünyada yoktur yazıklar olsun size biz gurbetçiler olmasak Türkiye'ye paramı girer
Cevapla
sino
1800 telefon alacam
Cevapla
Buu
Adamlar resmen haraca bağladı bizi.
Cevapla
Rampa
Yuhhh..!
Cevapla
💠 GakkoCan 💠
General Mobile ve Vestel desteklenmeli ki yerli üretim arta dışa bağımlılık azala
Cevapla
aynen !
sonra da bu yerli telefon ureticilerin sahipleri yaptiklari dandik telefonlarin yaninda kazandigi paralarla da ingiltereden amerikadan evler, arabalar alsinla parayi oralara aktarsinlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.