Zelda kitabında ortaya çıkan sekiz iptal edilmiş Prenses Zelda tasarımı

"The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom" ile ilgili yeni bir kitap, serinin hayranlarının büyük ilgisini çekti. Kitapta, Prenses Zelda'nın sekiz farklı iptal edilmiş tasarımının yanı sıra Rauru ve Sonia'nın duygusal bir sahnesi de yer alıyor.

Zelda kitabında ortaya çıkan sekiz iptal edilmiş Prenses Zelda tasarımı

Nintendo, "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom" oyunu için yeniden tasarlanmış Prenses Zelda'nın oyun öncesi konsept karakter tasarımlarını paylaştı. Bu yeni görseller, oyunun hayranları arasında oldukça normal bir heyecan yarattı. Yakında kutlanacak olan oyunun yıldönümü için özel olarak hazırlanan yeni ürünler arasında "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Masterworks" adlı bir kitap da bulunuyor. Tam 464 sayfa olan bu eser, popüler Zelda devam oyununun yapım sürecine derinlemesine bir bakış atıyor. Kitabın kısa bir önizlemesi, oyuna son haliyle girmemiş bir dizi karakter tasarımını gözler önüne seriyor. Özellikle Prenses Zelda'nın sekiz farklı tasarımı dikkat çekiyor; her biri farklı saç stillerine sahip.

Zelda kitabında ortaya çıkan sekiz iptal edilmiş Prenses Zelda tasarımı - Resim : 1

Zelda hayranları bu yeni konsept tasarımları farklı tepkilerle karşılıyor. Kısa saçlı Zelda tasarımlarından birine hayran kalan bir kullanıcı, bu tasarımları büyüleyici bulduğunu ifade ediyor. Bir diğer hayran ise final tasarımının şimdiye kadar gördükleri en iyi tasarım olduğunu, ancak iptal edilen tasarımların da çok çekici olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra, bir kullanıcı ise tasarımlardan birinin 'biraz fazla yönetici' göründüğünü espriyle dile getiriyor. Yeni konsept tasarımların heyecanı bir yana, hayranlar arasında Nintendo'nun bu tasarımlardan bazılarını oyunun son haline dahil etmemiş olmasına dair bir rahatlama hissi de hakim.

Zelda kitabında ortaya çıkan sekiz iptal edilmiş Prenses Zelda tasarımı - Resim : 2

Bu arada, Rauru ve Sonia'nın gözyaşlarına neden olan konsept tasarımı da oldukça dikkat çekiyor. Her ikisi de oyunun Zonai halkının üyeleri ve burada detaylara girmeyeceğiz ama ikilinin mutlu bir şekilde kucaklaşmalarını gösteren bu sahne, pek çok kişiyi duygulandırıyor.