Güncel

Zengin olmak isteyenler; Kripto para birimi ETF'sine yatırım dönemi başlıyor!

26 trilyon doları yöneten finansal danışmanların %72'si bir kripto para birimi ETF'sine yatırım yapacak!

Zengin olmak isteyenler; Kripto para birimi ETF'sine yatırım dönemi başlıyor!

Halihazırda Bitcoin vadeli işlemleri için bir borsada işlem gören fonun (ETF) olması, yatırımcıları piyasada bir kripto spotunun mevcut hale gelmesi ihtimalinde daha aktif bir rol almaktan alıkoymadı.

Zengin olmak isteyenler; Kripto para birimi ETF'sine yatırım dönemi başlıyor!

Bir GlobeNewswire raporunda, şu anda kripto para birimine tahsis etmeyi düşünen 500 finans danışmanıyla yapılan yakın tarihli bir Nasdaq anketine göre, danışmanların %72'sinin, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir spot ETF ürünü piyasaya sürüldüğünde müşteri fonlarını kriptoya yatırmaya daha istekli olduğunu ortaya koydu.

Halihazırda kripto para birimine yatırım yapmış olanların 26 trilyon dolarlık varlığı toplu olarak kontrol ettiği söylenen danışmanlar grubunda, %86'sı önümüzdeki 12 ay içinde tahsislerini artırmayı, %0'ı ise tahsislerini azaltmayı planlıyor.

Ankete göre, aynı grubun %50'si şu anda Bitcoin vadeli ETF'lerini kullanıyor ve diğer %28'i önümüzdeki 12 ay içinde bunları kullanmaya başlamak istiyor.

Şu anda kripto para birimine yatırım yapan veya kripto para birimine yatırım yapmayı düşünen danışmanlar, bir müşteri için ideal kripto para birimi tahsisinin, müşterinin toplam portföyünün ortalama %6'sı olduğunu belirtiyor.

Geniş kapsamlı görüş için, ankete katılan danışmanların %69'u bir endeks fonu kullanmayı düşünürken, bunu sektöre özel endeks fonları (%57), aktif olarak yönetilen fonlar (%52), bireysel dijital varlıklar (%40) ve (%31) ile yüksek getirili fonlar izliyor.

Nasdaq Dijital Varlık Endeksi Araştırması Başkanı Jake Rapaport şunları söyledi:

“Anket yaptığımız danışmanların büyük çoğunluğu ya kriptoya tahsis etmeye başlamayı ya da mevcut tahsislerini kriptoya artırmayı planlıyor. Talep artmaya devam ettikçe, danışmanlar artık müşteri konuşmalarına hakim olan kripto sorununa kurumsal bir çözüm arayacak.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.