Güvenlik

Android için önemli uyarı!

Android'de bulunan açık kapatılıyor.

Android için önemli uyarı!

Daha önce sizlere Android kullanıcılarının tehlikede olduğu haberini yayınlamıştık. Üçüncü parti uygulamalarla bulaşma riskinin oldukça yüksek olduğu açığın dört yıldır mevcut olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu hafta Google, Android cihazları tehdit eden güvenlik riskini ortadan kaldıracak yamanın hazır olduğunu duyurdu ve yamanın ortakları olan orijinal donanım üreticilerine (OEM) dağıtılacağını, bu şekilde ürünleriyle ilgili yamanın yayılmasını sağlayacaklarını açıkladı.

1373619238_android.jpeg

Bu konuyla ilgili olarak açıklama yapan Google’ın Android İletişim Müdürü Gina Scigliano, “Güvenlik açığını kapatmak için hazırladığımız yama Samsung gibi OEM’lere gönderildi. Güvenlik taramalarında Google Play veya diğer uygulama platformlarında herhangi bir sorun tespit etmedik. Google Play uygulamaları taramadan geçirecek, Verify Apps ise diğer platformlardan indirilen uygulamaları tarayacak” dedi.

Uzmanlar yamanın ulaşmadığı Android kullanıcılarını yamayı alana kadar üçüncü parti platformlardan uygulama indirmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar
Misafir
alırsın bir virüs programı yuklersin koç gibi olur ios ye gelince sadece kendi kendine gönderen bir telefon kullanicilari ni kisitliyor ben es 3 kullanıyorum aypon kullanan bana hiç bir şey gönderemez diyer bütün telefon markaları hersey gonderir aypon da bunu yapamazsin
Cevapla
Saf linux olmayışından tehditlere açık olması muhtemel :)
Cevapla
ibrahim
Benim sgs3 virüs vardı arkadaş pc sine takar takmaz pc bumulattı andorit çöpçü gibi toplar tüm virüsleri
Cevapla
ali
Androidciler buna ne diyosunuz bakalim.androidde acik bitmez,kendi acik.bu cihazlar bence cok tehlikeli.
Cevapla
fuss
en iyisi ios gerisi fasofiso
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.