Güvenlik

Anonymous geçerken Apple'a da uğramış

Yapılan iddalara göre Teknoloji devi Apple, Anonymous kurbanları arasına girdi.


Hafta sonu internete sızdırılan ve Apple' a ait olduğu idda edilen kullanıcı adları ve şifrelerin, Anonymous hacker grubu tarafından ele geçerildiği anlaşıldı.

Tüm kullanıcı bilgileri Pastebin adlı web sitesinde "Not Yet Serious" başlıklı metin dosyaları içersinde yayınlandı. Ayrıca Anonymous gurubu Twitter hesapları üzerinden bağlantı vermesiyle, dosyalar hızla yayılmaya başladı. Anonymous yaptığı açıklamada; Apple' da hedef olabilir. Ancak endişelenecek bir durum yok, şu an başka bir şeyle uğraşıyoruz." mesajını verdi.

Yapılan tahminlere göre kullanıcı bilgileri, Apple Business Intelligence' da yapılan çevrim içi bir ankete ait SQL veritabanı. Ne kadar doğru bilinmez ama sitenin şu an çevrim dışı olması düşündürücü.

Apple ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Son bir iki aydır sürekli olarak sitelerin hacklenmesi ciddi güvenlik sorunlarına yol açabilir. Bu tip haberleri okuduğunuz da eğer ele geçirilen sitelerde kullanıcı bilgileriniz var ise geç olmadan bilgilerinizi değiştirin. Yada istelere üye olurken doğum tarihi gibi bilgilerinizi vermeyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.