Güvenlik

Apple dan yeni bir sistem!

Aplle'ın yeni patenti; ''Görsel tabanlı oturum açma sistemi''

Apple dan yeni bir sistem!

Apple'ın yeni patenti; "Görsel tabanlı oturum açma sistemi", telefonunuzun kilidini açmak istediğinizde size telefonunuzdaki adres listesinden 1 kişinin fotoğrafını gösteriyor ve bu kişinin kim olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer bilirseniz cihaza erişim sağlayabileceksiniz.
1360687071_20130212053638iphone.jpg

Ortaya çıkan bu patent; Apple'ın iPhone, iPad gibi İOS cihazlarında kullanmayı düşündüğü yeni bir kilit açma yöntemini gösteriyor. Bunun yanında Apple’nın artık kod yazarak kilit açma yöntemini kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Fakat bu yeni kilit açma çözümü tek başına yeterli olmayabilir. Tabi etrafınızdaki kişilerle ortak arkadaşlarınız yoksa.

Apple’ın daha önce parmak izi ile oturum açma, yüz tanıma gibi yöntemler uygulaması ve şimdide bu yeni oturum açma yöntemi üzerinde yoğunlaşması bu konuya verdiği önemini göstermekte.

Yorumlar
Misafir
katiliyorum kardes
Cevapla
Misafir
Boş işlerle uğraşıyor Apple. şuan için en iyi ve en güvenli yöntem parmak izi taraması yada Iris okuma. Apple önce hatalarını düzeltmeye ve cihazlarını ucuza satmasını becersin. gerçi Apple artık zaten öldü. bundan sonra onu Samsung bile kurtaramaz :))))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.