Güvenlik

Belediye hoparlöründen ilginç uyarı

Belediye Başkanı'nın sosyal hesabı çalınınca Belediye hoparlöründen vatandaşı uyardı.

Belediye hoparlöründen ilginç uyarı

Bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabının hackerlar tarafından ele geçirilmesi üzerine Balıkesir'in Dursunbey İlçe Belediye Başkanı M. Ruhi Yılmaz, ilginç bir yöntemle ilçedeki vatandaşları belediye hoparlöründen uyardı.

1333604834_hacker.jpg

Alınan bilgilere göre olay şöyle gelişti, Belediye Başkanı Ruhi Yılmaz'ın sosyal paylaşım sitesindeki hesabından bazı vatandaşlara gönderilen mesajlarla cep telefonu numaraları istendi. Mesaj gönderilen kişilerden bir çoğu , Belediye Başkanından geldiğini düşünerek numaraları göndermenin yanında birde kendilerinden istendiği gibi cep telefonlarına gelen mesajları ''evet'' diye yanıtlayarak, bir miktar para aktardı. Bazı vatandaşların Ruhi Yılmaz'ı araması sonucunda olay ortaya çıktı.

Dursunbey Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

''Belediye Başkanımız Ruhi Yılmaz'a ait olan sosyal paylaşım sitesindeki hesap, sanal korsanlar tarafından ele geçirilmiş, bu hesaptan çeşitli kişilerle özel konuşma yapılarak, Belediye Başkanımızın adıyla yönlendirildikleri bilgisi alınmıştır. Vatandaşlarımızın bu hesaptan gelen mesajları göz önüne almamaları ve kesinlikle buradan iletişim kurmamaları gerekmektedir. Konuyla ilgili savcılığa şikayette bulunulmuş, savcılık bu hesapla ilgili soruşturma başlatmıştır.''

Başkan Yılmaz’ın avukatları aracılığıyla olayı, emniyete ve savcılığa bildirirken olaydan dolayı çok üzgün olduğu belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.