Güvenlik

Bu virüs bütün bilgilerinizi çalıyor

Uzmanlar pdf gibi görünen .exe uzantılı sahte e-fatura ile bilgisayara bulaşan virüslere karşı uyardı.

Bu virüs bütün bilgilerinizi çalıyor

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu yaptığı açıklamasında önemli uyarılarda bulundu. Akkoyunlu, hackerların son zamanlarda pdf gibi görünen .exe uzantılı  sahte e-fatura düzenleyerek kullanıcıların bilgisayarına virüs bulaşmasına neden olduklarını söyledi.

Gönderdikleri maillerle hackerlar bilgisayar kullanıcılarına ait isim, e-posta, fatura ve kargo adresleri, telefon numaraları ve hatta kredi kartlarının bilgilerini ele geçiriyorlar. Bilgisayar kullanıcıları.exe uzantılı sahte e-faturaları açtığında zararlı yazılımlar bilgisayarlarına yükleniyor. GSM operatörünün faturasıymış gibi görünen bir dosyaya yakın zamanda bu şekilde rastlandı ve gerekli güncellemeler ESET veri tabanında anında sağlandı.

1356457535_sahte-faturalar.jpg

Alev Akkoyunlu bu virüsten korunmanın en etkili yöntemin, tanımadık e-posta adreslerinden gelen .exe uzantılı e-faturaları açmamak ve güncel bir anti-virüs yazılımına sahip olmak olduğunu vurguladı.

Yorumlar
yazımızda ürün yerlestirmesi yapılmıştır ibaresi nerde
Cevapla
Misafir
windows...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.