Güvenlik

Çağın en tehlikeli virüsü ve korunma yolları!

Flame virüsü, sanalda 2010 yılından bu yana özellikle İran ve Orta Doğu’da tehlike saçıyor.

Çağın en tehlikeli virüsü ve korunma yolları!

Trend Micro, Smart Protection Network ve Sanal Yama teknolojilerine sahip Deep Security,  OfficeScan ve Deep Discovery ürünleri ile kurumları Flame virüsü ve tehlikelerinden koruyan güvenlik firmaları.

Bazı kaynaklar tarafından ABD ve İsrail’in ortaklaşa geliştirdiği iddia edilen ve son zamanlarda hızlı bir yayılma sergileyen Flame virüsü, sanalda 2010 yılından bu yana özellikle İran ve Orta Doğu’da tehlike saçıyor.  Trend Micro dünyanın önde gelen güvenlik firmalarından birisi. Firmanın çözümleri, kurumları oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan ve bilgi çalma konusunda pek çok tekniği bünyesinde barındıran bu virüsten koruyor.

1340483172_flamevirusu.jpg

Bilgisayarlara giriş yöntemiyle Flame virüsü, ileride ortaya çıkabilecek virüslere de yol gösteriyor. Trend Micro, bu yöntemleri inceliyor ve Smart Protection Network teknolojisi ile Flame’in bilgisayarlara girişini engelliyor.

Trend Micro’nun Deep Security ve OfficeScan ürünlerinde bulunan Sanal Yama özelliği ile Flame tarzı virüslerin kendisini yayma ve etkin hale gelmelerinin önünü açan Windows güvenlik açıkları kolayca kapatılabiliyor. Bu Sanal Yama özelliği ile bu açıklar kapatılıyor ve sunucuları ve uygulamaları etkilemeden minimum efor ile açıklardan kaynaklanabilecek riskleri de ortadan kaldırıyor. Mesela; MS10-061, MS10-046 referans numaralı Microsoft güvenlik açıklarını adresleyen ve kapatan teknoloji atak imzalarını Deep Security, OfficeScan ve Deep Discovery ürünlerinde barındırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.