Güvenlik

Chrome'dan sonra O da hacklendi!

Geçtiğimiz günlerde Chrome'un hacklenmesinin ardından, milyonlarca kullanıcısı olan bu tarayıcı da hacklendi.

Chrome'dan sonra O da hacklendi!

Geçtiğimiz haftalarda haberini verdiğimiz Pwn2Own güvenlik konferansı bitti, geriye ilginç ve bir o kadar vahim manzaralar kaldı. haberini verdiğimiz dünyanın hacklenemez tek tarayıcı unvanını taşıyan Chrome'un hackleme olayı tam kapandı derken, hedef bu sefer İnternet Explorer oldu. VUPEN kod adlı fransız araştırma ekibi, yeni hedefleri İnternet Explorer'i deldi geçti.

1331566851_1493bnhover.jpg

ZDNET'te yayınlana haberimize göre  ekip son güncellemelerin de içinde bulunduğu, güvenli diyebileceğimiz bir Windows 7 bilgisayarına saldırdılar. Sonuç'un Microsoft  açısından olumsuz, ekibin tarafından olumlu olması görenleri şaşırtmadı diyebiliriz. İnternet Explorer'in bu hacklenme olayı ilk değil, ilk olmayacak gibi de görünüyor.

1331566919_iecr.pngYeni Windows 8 Consumer Preview yani tüketici önizleme sürümü ile birlikte karşımıza çıkan yeni İnternet Explorer 10 beta'ya kadar olan tüm sürümlerde bu açıkların olduğunu, rahatça girilebileceğini dile getiren ekip, İE kullanıcılarını endişlendirdi.

Microsoft ekibin yaptığı çalışmalar sonucu delinen İnternet Explorer için çalışmalarına şimdiden başladı bile. VUPEN grubunun bu yaptığı çalışmalar sonucunda tarayıcı firmalarının güvenlik departmanları kendi noksan'lıklarını gideriyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.