Güvenlik

Dikkat! Bu tuzağa düşmeyin

Size gelen bağlantıyı tıklamadan görmek ister misiniz?

Dikkat! Bu tuzağa düşmeyin

Eğer size yollanmış kısaltılmış bir bağlantının nereye gideceğini tıklamadan önce öğrenmek ve görmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz yöntemi deneyin.

Siz iş yerinizdeyken yada müsait olmadığınız ortamlarda arkadaşlarınızdan size kısaltılmış bağlantılar geliyorsa ve bu bağlantılarda uygunsuz görüntüler var ise bağlantıyı açmadan bir ön inceleme ile ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

1337271821_bitlyinfopromo.png

İşte size ne yapmanız gerektiğine dair ipucu. Size gelen bit.ly kısaltılmış bağlantılarını açmadan önce görmek mümkün ve bunun için bir yol var. Bir bit.ly URL'sinin sonuna + işareti eklerseniz, bağlı olduğu URL'yi ve o URL'nin başlığını görme imkanınız olur. Örnek verecek olursak http://bit.ly/IC10jO şeklindeki bir URL bağlantısına tıkladığınızda hangi adrese gideceğini öğrenmek için, öncelikle bu bağlantıyı kopyalayıp tarayıcınızın URL çubuğuna yapıştırın. Yapıştırdığınız URL'nin sonuna bir + işareti ekleyin.  Yani http://bit.ly/IC10jO+ yazarak Enter'a basın. Bu işlemi yaptığınız zaman Bitly'nin bilgi sayfası açılacak ve bağlantının nereye gideceğini sayfayı açmadan görebileceksiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.