Güvenlik

RedHack, Anneler Günün'e özel Bakanlık hackledi!

RedHack yine boş durmadı ve Anneler Günü'nü bahane edip Bakanlık sitesi hackledi.

RedHack, Anneler Günün'e özel Bakanlık hackledi!

RedHackk kendince, anneler günü hediyesi olarak Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Resmi Websitesi'ni hackledi. Korsanlar siteyi hackledikten sonra siteye mesajlar yüklemeyi de unutmadılar.

1336942790_komunist.jpg

Bugün, dünya anneler günüydü. Herkes annesine hediye verdi, uzaktaysa ziyaretine gitti, elini öptü. Annesi vefât etmiş olanlar mezarlıklara akın etti. Kısacası, bu anneler günü de diğer anneler günü gibi oldukça duygusaldı. Birkaç ayrıntı hariç.

1336942759_redhack.jpg

RedHack isimli politik korsan grubu, anneler gününe özel saldırı düzenledi. Grup daha öncesinde Twitter'dan saldırı sinyalini vermişti zaten.

RedHackTeam adlı üyenin yazısı şöyle:

"2 gundur az durgun kaldik, uzulmediniz umarim? Imamcilar az rahat uyusun dedik eh kavgada mert'iz. Neyse fi$i cekmeye hazir olun geliyoruz;)"

RedHack grubu siteyi hackledikten sonra, Twitter'da tekrar tweet paylaştı.

RedHackTeam adlı üyenin yazısı şöyle:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hizmet.aile.gov.tr RedHack tarafindan "Anneler Gunun" sebebiyle hacklenmistir."

Bu açıklamadan sonra bakanlığın sitesine girenler, şöyle bir mesajla karşılaştılar:

"Anneler Günü kutlu olsun.!

Türkiye'de kadınların yüzde 35.6'sı bazen, yüzde16.3'ü sık sık aile içi tecavüze uğruyor , her 100 kadından 97'si, en az bir kez şiddet görüyor, kadınların yüzde 20'si, silah ve bıçak gibi aletlerle şiddete uğruyor, üniversite mezunu kadınların yüzde 23'ü fiziksel şiddete, yüzde 71'i de ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalıyor.her 100 kadından 97'si, en az bir kez şiddet görüyor, kadınların yüzde 20'si, silah ve bıçak gibi aletlerle şiddete uğruyor, üniversite mezunu kadınların yüzde 23'ü fiziksel şiddete, yüzde 71'i de ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalıyor.

Ve bizim Aile bakanimiz bunlara kafa yoracagina "dizilere" kafa yoruyor. Tavsiyemiz "dizi seyredecegine" ulkeyi yonetsin..

Cagdisi doktrinlerle 4 kadin almayi bile mesrulastiran cemaat gudumlu aile politikasina son!

Anneleri aglatan, "kirli savas" politikasina son!

"Ananida al git" saygisizligina son!

Dunyanin tum anneleri, kan politikasina karsi birlesiniz!

Yagma yok ARTIK RedHack var!

Bu eylemimizi, Cumartesi Anneleri ve hangi irktan, milliyetten, dinden veya ogretiden olursa olsun çoçuklarni savasa kurban vermis tum annelerimiz nezdinde tum dunyanin ezilen cefakar annelerine armagan ediyoruz!

Bu sitedeki BELGELERIN "biz kismina" ulsamak için TIKLAYIN

Halk için Hack! 1977′den bu yana.. "

Sayfanın sonundaki not ise şöyleydi:

"Not: Savci Hakan, ne haber ya? kanki olacaz bu gidisle ;) Bak cezaevi'nden hack yapiyoruz naber? ;) "

Grup, daha sonra haberi Twitter üzerinde farklı kaynaklara duyurmaya başladı:

RedHackTeam adlı üyenin yazısı şöyle:

"RedHack Hacked "Turkey Ministry of Family Affairs" -> hizmet.aile.gov.tr @Youranonnews Anonymous News Hacktivism infosec"

@AnonOpsSweden adlı üyeden alıntı:

"by @RedHack_EN: Ministry of Family hacked on Mother's Day. End to the "dirty war" politics. hizmet.aile.gov.tr"

@Redhack_almanya adlı üyeden alıntı:

"Muttertage geschenke von @r3dh4ck für die Müttern, Hackerangriff auf die homepage des türkischen Familienministeriums pastebin.com/uMmspjbq"

Bakanlığın sitenin daha çok zarar görmesi ve belgelerin depolanması ihtimaline karşı önlem olarak sunucuların fişini çekmesine ise şu tweet ile tepki verdiler.

@RedHackTeam adlı üyeden alıntı:

""bundan sonra siteleri hacklemek yerine arayıp fişi çekmelerini söyleyecegiz..Bu sekilde ne biz yoruluruz ne de onlar" ;) RedHackAilesi"

Twitter üzerinden hedef kitlelerini açıkça bildiren grup, faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi.

@RedHackTeam adlı üyeden alıntı:

"Deklare ediyoruz Cemaat'ten $ak$akcilarindan ordusundan ve hamisi ABD'den korkmuyoruz! Reel'de ve siber alanda cemaate nefes aldirmayacagiz!"

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.