Güvenlik

Dünya'nın en ünlü hackerı bu sefer başka sebepten gözaltında!

Dünyaca ünlü tanınmış hacker George Hotz polisler tarafından gözaltına alındı!

Dünya'nın en ünlü hackerı bu sefer başka sebepten gözaltında!

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan siber alem günden güne büyüyor. Büyüyen sanal Dünya'nın bekçileri ise her zaman ki gibi maceralarına devam ediyor. Siyah ve Beyaz şapkalı olarak ayırdığımız hacker grupları sanal savaşlara devam ediyor.

Bu sanal Dünya'da teknoloji severler  George Hotz'ın kim olduğunu az çok bilirler, Dünya'nın sayılı hackerlerından olan, daha önce de gözaltına alınan ünlü hacker geçtiğimiz saatlerde yine gözaltına alındı. Bu sefer ki suç, siber bir boyutta değildi.

1331941966_991f7f7d5egh.jpg.jpg

Hotz'un suç dosyasını kısaca gözden geçirecek olursak; iPhone'un sistemlerini hack ettiğini, korsan oyunların PS 3'de oynanmasını engelleyen korumayı kaldırarak Sony'e verdiği zararlarla hakkında açılan bütün davalardan feragat ettiğini hatırlatalım..
1331942137_sonypsnlogo.jpg

Yukarıda da sölediğimiz gibi Hotz paralel bir suçtan yakalanmadı, bu seferki suç delili olarak üzerinde uyuşturucu bulunuyordu. Üzerinde yakalandığı uyuşturucu madde ile gündeme bomba gibi düşen Hacker gözaltında tutuluyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.