Güvenlik

ekin Technology'den Amerikalı polislere 'akıllı devriye' formülü

ekin Technology tarafından geliştirilen ve Dünya Teknoloji Ödülleri finalistleri arasına giren ‘ekin Patrol’, Amerika’da gerçekleşen Uluslararası Polis Şefleri Birliği (IACP) Fuarı’nda ilgi odağı oldu.

ekin Technology'den Amerikalı polislere 'akıllı devriye' formülü

Dünyanın en eski ve en geniş polis yöneticileri organizasyonu olan ve Uluslararası Polis Şefleri Birliği tarafından her yıl düzenlenen (IACP) Fuarı, bu yıl 25-28 Ekim tarihlerinde ABD’nin Orlando şehrinde gerçekleşti. Türk firması olarak uluslararası başarılara imza atan ekin Technology, fuara, dünyadaki ilk ‘Akıllı Devriye’ olan ekin Patrol ürünü ile katılarak dikkatleri üzerine çekti. Google, LinkedIn, Symantec gibi firmaların geliştirdiği ürünlerle birlikte Dünya Teknoloji Ödülleri’ndeki finalistler arasında da yer alan ekin Patrol, sunduğu gelişmiş teknoloji ile Uluslararası Polis Şefleri Birliği (IACP) Fuarı’nın da ilgi odağı oldu.

Polis şeflerinin uluslararası katılımı ile her yıl gerçekleşen fuar bu yıl 84 ülkeden 824 firma ile 16 bin üzerinde katılımcıyı ağırladı. İlk Türk firması olarak fuara katılan ekin Technology; suç oranlarının azalmasını hedefleyen hız tespiti, plaka tanımlama gibi özelliklere sahip dünyadaki ilk akıllı devriye olan ekin Patrol ile büyük beğeni topladı. Polis araçlarına kolayca monte edilebilen modüler bir sistem olan ekin Patrol sayesinde, araçlar hareketliyken bile plaka tanımları yapılarak gerek çalıntı araç gerekse sahte plaka ve hız tespitleri gibi süreçler kolayca çözümlenebiliyor.

Fuar sonrası değerlendirmede bulunan Ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin: “Dünyadaki ilk akıllı devriye olan ve uluslararası dev markalarla birlikte Dünya Teknoloji Ödülleri’nin IT Software kategorisindeki finalistleri arasına da giren ‘ekin Patrol’ ürünümüz, Uluslararası Polis Şefleri Birliği Fuarı’nda gördüğü ilgi ile başarısını bir kez daha kanıtladı. Amerika’da gerçekleşen dünyanın en köklü polis birliği platformunda akıllı devriye teknolojisine olan ilgi, bölgedeki pazarın işbirliği potansiyelini de gözler önüne seriyor. Yurtdışındaki ilk müşterileri Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri olan ekin Patrol ile, önemli bir pazar oluşturan Amerika kıtasında da akıllı devriye kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Teknolojik özellikleri ile yerel ve global polis departmanlarına büyük kolaylıklar sağlayacak ekin Patrol ile bölgedeki polis departmanlarının yaptığı çalışmalarda verimliliği destekleyeceğiz’ dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.