Güvenlik

Facebook açık bulanı ödüllendiriyor!

Facebook'un ödüllü kampanyası başladı!


Dev sosyal ağ Facebook, 900 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Bununla birlikte hacker saldırısı ve şifre çalınma olaylarıyla her gün karşı karşıya gelen firma düzenli olarak güvenlik açığını bulan yazılımcılara ödül vaat ediyor ve bunun için kampanyalar düzenliyor.

Bu haftaki Defcon hacker konferansında yeni bir ödül kampanyasının da startını veren firma, yeni güvenlik uzmanlarını işe aldığını da duyurdu.

1343512813_facebookbugbountylargevergemediumlandscape.png

Facebook, bu seferki kampanyada sadece sosyal ağda bulunan açıklar değil, sunucu ve altyapıda açık bulanları da ödüllendirilecek. Ödülün değeri bulunan açığa göre 500 dolardan başlayarak 10.000 dolara kadar çıkıyor.

Facebook, bulunan açıkları aynı gün gideriyor ve bunu bi çok firmanın yapamadığını iddia ediyor. Bugüne kadar Facebook, 30 ülkede 150 kişiyi açıkları bulduğu için ödüllendirdi. Bunlardan 50'si ise ikinci veya üçüncü kez açık bularak ayrıca ödül almaya hak kazandılar.

En çok ödül kazanan ülkeler Rusya, Almanya, Türkiye ve Hindistan oldu.

Yorumlar
Misafir
Diyelim ben bi acik buldum. Bunu hangi edrese, nereye iletecegm?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.