Güvenlik

Facebook artık daha güvenli olacak

Facebook, güvenliği bir adım öteye götürmekle beraber AV Pazarı'nı da açmış olacak.

Facebook artık daha güvenli olacak

900 milyondan fazla kullanıcısının güvenliğinden endişe eden Facebook, çarşamba günü Microsoft, McAfee, TrendMicro, Sophos ve Symantec gibi güvenlikte dünya devi şirketlerle anlaşıp, kullanıcılara güçlü "saldırı karşıtı çözümler" sunacağını duyurdu. Facebook, gün geçtikçe artan yığın mesaj ve yemleme linklerinden, ve virüslerden dolayı bu yönteme başvurdu.

1335423449_facebook-guvenlik.jpg

Facebook bu konuda gönderilen bir blog yazısında şöyle açıklama yapıyor:

"Bağlantı adresi karalisteleme sistemimiz, günde trilyonlarca tıklamayı tarıyor, şimdi de güvenlik firmalarından zararlı bağlantı adresi veri tabanlarını da bünyesine katıp, güvenliğimizin seviyesini arttıracak. Böylece sitemiz üzerinde bir bağlantı adresine tıkladığınızda, yalnızca Facebook'un değil, dünyanın önde gelen güvenlik firmalarının hizmetlerinden de yararlanmış olacaksınız." Dedi.

Facebook, güvenliği bir adım öteye götürmekle beraber AV (antivirüs) Pazarı'nı da açmış oldu. Kullanıcılar bu pazarda, Facebook'un antivirüs yazılımlarının 6 aylık lisanslarını ücretsiz indirebilecekler. Gelişmeleri takip etmek adına kullanıcılara Facebook'un "Güvenlik Sayfası"nın beğenilmesi önerilecek.

Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, "McAfee ile uzun bir süredir partnerliğimizi sürdürüyorduk ve tabii diğerleriyle de. Hâl böyleyken, AV Pazarı kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak ve partnerlik skalamızı genişletecek. Kullanıcılara bunu sunmak adına da eşsiz fırsatlara sahip olduğumuzu da biliyoruz." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.