Güvenlik

Google'da hata bulana 20 bin dolar ödül!

Google hacker saldırılarına önlem olarak hatasını bulana 20 bin dolar vereceğini açıkladı.

Google'da hata bulana 20 bin dolar ödül!

Son aylarda Hackerlar sitelerin daha çok baş belası olmaya başladı. Özellikle Anonymous ile birlikte artan siber saldırılara karşı firmalar daha fazla önlemler almaya başladı. En önemli firmalardan biri olan Google ise bu konuda diğerlerinden farklı bir yöntem kullanıyor.

1335445715_266707-hack.jpg

Google yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı ve sitelerinde herhangi bir açık yakalayana 20 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

Google'ın hatalar, eksikler ve güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için başlattığı hacker teşvik uygulaması önceleri 3133 dolardı. Google'da ki hataları bulan hacker Google'ın güvenlik merkezine bildirip düzeltmelerine yardımcı oluyor. Google akılcı bir yöntem ile hackerların hataları açık markette satmak yerine Google'a rapor etmelerini sağlıyor. Böylece hataları sadece kendisi biliyor.

Google daha öncede buna benzer bir uygulama ile Pwn2Own güvenlik konferansında Chrome'u hackleyen VUPEN kod adlı hackera 60 bin dolar ödül vermişti.

Yorumlar
Misafir
20 bin dolar, dalgınlıkla başlığa yanlış yazmışım kusura bakmayın.
Cevapla
Misafir
Ayrıca vupen bir hacker değil bir şirket güvenlik yazılımı geliştirmektedirler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.