Güvenlik

Hacker anne yakayı ele verdi!

Çocukların notlarını değiştirmek için okul sistemini hackleyen anne yakalandı.


Bazı aileler çocukları için endişe etmede fazla ileri giderler ve hatta gelecekleri hakkında bütün kararları onlar vermek isterler. Ancak ailelerin çocuklarının iyiliği için çok fazla ileri gidebiliyorlar. Belki de iyilik yapmayı düşünürken çocuklarına kötülük yapıyorlar.

Çok ileri giden bir anne ABD'de çocuklarının okul hayatını etkileyecek hacker'lık çalışmaları yüzünden 6 farklı suçtan mahkeme tarafından yargılanıyor.

1343100971_32dbac2af87ed7f69bdde9906fc91526.jpg

Catherine Venusto adlı annenin suçu ise çocuklarının bilgisayar şifrelerini ve okulun not sistemini kırması. Ayrıca diğer iddialar arasında, izni olmadan diğer dokuz öğretim üyelerinin e-posta hesabına erişmiş.

Venusto, çocuklarının mezuniyet tarihlerini ve not durumlarını değiştirdiği için tutuklanarak hapse atıldı. Hacker anne, 2008 ve 2011 yılları arasında okulda çalıştığı için sistemi kırması çok kolay oldu. Çünkü çalıştığı dönemde bunu öğrenmişti.

Hacker anne yakalanana kadar 110 kez okulun sistemine girip öğrencilerin notlarını değiştirdi. Kişisel hak ihlale, gizli bilgilerin ortaya çıkması gibi 6 farklı suçtan yargılananacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.