Güvenlik

İsrail, düşmanlarına siber saldırı yapacak!

(IDF) Operasyon Dairesi tarafından web sitesinde ilk kez siber savaş ve yöntemleri hakkında ayrıntılı yazılmış bir belge yayımladı.

İsrail, düşmanlarına siber saldırı yapacak!

İsrail kendi düşmanlarına saldırmak için siber kullandığını itiraf etti. Bu itiraf bugün İsrail ordusunun internet sitesinden bir açıklama ile geldi.

1338757887_virus1.jpg

Geçtiğimiz günlerde İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Operasyon Dairesi tarafından web sitesinde ilk kez siber savaş ve yöntemleri hakkında ayrıntılı yazılmış bir belge yayımladı. Belgede IDF sürekli ve acımasızca siber faaliyetlerde bulundu denildi.

İstihbarat toplamak için siber kullanıldı. Aynı zamanda gizli operasyonlar ve saldırılar yürütmek içinde kullanılacaktır. Bir diğer amacımız düşmanların projelerini bozmak ve engellemek dendi.

1338757923_flame.jpg

Dünyanın en iyi virüs avcılık ajanslarından birinin yaptığı açıklamada İran ve bazı Orta Doğu ülkelerinde bilgisayarlarda İsrail'in geliştirmiş olabileceği Flame kod adlı virüs keşfedildiğini söyledi. Bu virüs resim, sesli görüşmeler ve diğer veriler ile siber casusluk yapmak için dizayn edildi ve Flame virüs iki yıl fark edilmeden kullanıldı dedi.

Flame Windows işletim sistemi çalıştıran bilgisayarları hedefledi ve web siteleri, flaş sürücüler ve e-mail yolu ile bilgisayarlara bulaştırıldı.

IDF

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.