Güvenlik

Milletvekilinin Facebook hesabını çaldılar!

Milletvekilinin Facebook hesabını çalan kişiler bakın ne yapmışlar!

Milletvekilinin Facebook hesabını çaldılar!

AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, Facebook hesabının kimliği belirsiz kişi veya kişilerce hacklendiğini ve bu kişilerin arkadaş listesinde yer alanlardan telefon kontörü istediğini söyledi. Sait, arkadaşlarının Facebook hesabı üzerinden kendilerinden kontör talep edildiğini esprili bir dille anlatarak kendisini hesabının ele geçirilmiş olabileceği konusunda uyardıklarını belirtti.

1343554932_rifat-sait-.jpgRıfat Sait konuyla ilgili şunları söyledi:

''Kimliği belirsiz kişi veya kişiler arkadaşlarıma mesaj göndermiş ve cep telefonu numarası vererek aramalarını istemiş. Arayanlara da 'Ben Rıfat Sait, çok acil kontör gönderin' demiş. Dolandırıcıların kontör istediği bazı arkadaşlarım da beni aramaya başladılar. 'Milletvekili maaşı yetmiyor mu, niye kontör istiyorsun' diye takıldılar. Biraz mahcubiyetimiz oldu. Ben de hesabımı kontrol etmek , ama şifrem artık geçerli değildi. Durumu savcılığa bildirdik. O dönemde Gümüldür beldesinde bulunduğum için jandarmayı da konudan haberdar ettik. Yapılan araştırmalar sonucu bazı sahte kimliklere ulaşıldı, ancak gerçek dolandırıcılar yakalanamadı.''

Milletvekili Sait, toplumun gözü önünde olduğu halde dolandırıcıların hedefi oldum dedi ve, ''Bu olay, benim başıma gelirse başkalarının da başına gelebilir. Bu nedenle Meclis açılır açılmaz internet suçlarının daha da artırılması için yasa teklifinde bulunacağım'' ifadelerini kullandı.

Bu olay, benim başıma gelirse başkalarının da başına gelebilir. Bu nedenle Meclis açılır açılmaz internet suçlarının daha da artırılması için yasa teklifinde bulunacağım diyen Rıfat Sait, başına gelen olayda Facebook'un Türkiye'de bir temsilciliği olmadığı için gerekli bilgilere ulaşmakta da sıkıntı yaşadığını söyleyerek, Türkiye'nin artık teknolojide yeterli altyapıya sahip olduğunu ve bu konuda milli sitelerin kurulabileceğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
Bilgisayar'ın B'sinden anlamayan, teknoloji cahili bir adam uygun güvenlik önlemlerini alamayıp Facebook hesabını koruyamadığı için herkes internette anonimite hakkını, mahremiyetini, nereleri ziyaret edip, neleri beğendiği bilgisini artık devletle paylaşmak zorunda...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.