Güvenlik

Sahte Angry Birds Play Store'u karıştırdı!

Acaba sadece Angry Birds oyununu mu indirdiniz?

Sahte Angry Birds Play Store'u karıştırdı!

Dünyanın en iyi güvenlik firmalarından Sopho dün yaptığı açıklama ile bütün Android kullanıcılarını şoka uğrattı. İddialarına göre Play Store'da yer alan sahte bir Angry Birds uygulaması tehlike saçıyor.

Sahte olarak geliştirilen oyunu diğer oyundan ayırt etmek neredeyse imkansız diyebiliriz, logosu ve banneri tamamen aynı olan oyunu, akıllı telefonunuza indirdiğiniz zaman sadece kendisi değil, yanında ek zararlı yazılımları da birlikte indirip telefonunuza sızarak sizi tehlikeye sokabiiyor...Play Store'da ilk değil!

Google'ın Android işletim sistmi için eski adıyla Android Market'i geçtiğimiz dönemlerde de bu tarz durumlara şahit olmuştu. Google bu ve bunun benzeri durumlar için önlem alacağını daha önceden belirtmişti fakat gördüğümüz kadarıyla önlemler biraz yetersiz kalıyor.

Nelere dikkat etmeli!

*Popüler oyun ve uygulamaların geliştiricisi hemen hemen bellidir, bu tarz durumlarda oyun veya uygulamanın geliştiricisi kısmına dikkatli bakmalı ve mümkünse kullanıcı yorumlarını ve oylarını takip ediniz. Daha sonraki kısımda ise Web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. En önemli nokta da en son aşama olan uygulama veya oyunumuzu akıllı telefonumuza yüklerken bizden istediği izinleri dikkatlice okumak.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.