Güvenlik

Sanal Devriye iş başında!

Sanal Devriye gönüllü insanlar tarafından oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Sanal Devriye iş başında!

Sanal suçlarda artık gerçek hayattaki işlenen suçlar kadar insan hayatını etkiliyor. Artık sanal suçlar eskisi gibi cezasız kalmıyor. İnternette gün boyu aralıksız sanal devriye görevini yürüten polisler, sanal ortamda işlenen suçları takip ediyor. Sanal suçlara karşı insanları bilinçlendirilmek için sitelerde açılıyor. Çünkü suçlara maruz kalan kullanıcılar anlamadıkları için her zaman mağdur durumunda oluyorlar.

1334329523_bilisimsucu.jpg

Bu sitelerden biri de Sanal Devriye.

Sanal Devriye sitesi kurucuları tarafından insanları bilinçlendirmek ve merak edilen sorulara cevap verebilmek için kurulmuş. Sitede kendilerini ve amaçlarını şu şekilde açıklamışlar.

Sanal Devriye gönüllü insanlar tarafından oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir. Son yıllarda artan bilişim mağduriyetlerine paralel olarak insanlarımızın akıllarından bu alanda birçok soru işareti meydana gelmiştir.

Cinsel istismar, cinsel taciz, tehdit, şantaj, hakaret gibi suçlar artık internet ortamında da sıkça işlenebilen suçlar olmaya başlamış ve bu alandaki mağdurların sayısı her geçen gün artmaya başlamıştır.

Toplumumuzun geneli utangaç muhafazakâr bir yapıya sahip olması hasebiyle birçok mağduriyet gün yüzüne çıkarılamıyor ve sineye çekiliyor ya da akıllardaki sorulara büyük oranda cevap bulunamadığından ne yapılması gerektiği konusunda insanımız tereddüt yaşıyor.

1334329570_haber1.jpg

AMACIMIZ

İnsanların akıllarındaki bu soru işaretlerini gidererek Bilişim Suçları ve Mağduriyeti konularında bilinçli bir toplum oluşturarak insanlarımıza Bilişim Suçları ve Mağduriyeti hususlarında rehber olabilmektir.

HEDEFİMİZ

Toplumla bütünleşen, insanların güvenle sorularını sorabildiği ve bunlara cevap bulabildiği bir sosyal hizmet platformu oluşturabilmektir.

Sanaldevriye.com

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.