Güvenlik

Siber Güvenlik Kurulu resmileşti!

Siber güvenlikte milli çözümler geliyor.

Siber Güvenlik Kurulu resmileşti!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın başkanlığında siber güvenlikle ilgili alınacak önlemleri belirlemek amacıyla Siber Güvenlik Kurulu oluşturuldu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Bakanlar Kurulu'nun, ''Ulusal Siber Güvenlik Çalışmalarının Yürütülmesi, Yönetilmesi ve Koordinasyonuna İlişkin Karar''ı, yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu karara göre, kamu kurum ve kuruluşları, ulusal siber güvenliğin sağlanması amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan plan, program, usul, esas ve standartlara uyacak.

1350795623_siberguvenlik.jpg

Ulusal siber güvenlik konusunda yapılacak çalışmalar sürecinde, mümkün olan tüm alanlarda milli çözümler geliştirilmesi, yazılım ve donanım altyapılarında azami ölçüde milli kaynakların kullanılması esas olacak. Ulusal siber güvenlik alanında kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılacak çalışmalar için gerekli maddi kaynak planlaması ve kaynak tahsisi öncelikli olarak yapılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.