Güvenlik

Siber Saldırılar Evrim Geçiriyor

Symantec ve Platin Bilişim, Yellow Umbrella 2016 etkinliğinde artan siber saldırılara ve kurumlardaki veri güvenliğin önemine dikkat çekti.

Siber Saldırılar Evrim Geçiriyor

Les Ottomans Otel’de 15 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen Yellow Umbrella 2016 etkinliğinde Symantec ve Platin Bilişim, artan siber saldırılar karşısında; her ölçekten kurumsal şirketlerin veri güvenliği alanında yatırım yapması gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Kurumların en değerli varlıklarının sahip olduğu veriler olduğuna dikkat çeken Symantec Türkiye Ülke Müdürü Ahmet Erensoy ve Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı katılımcıları veri güvenliği alanında en yeni teknolojiler ve yeni trendler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

PwC Türkiye Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Hizmetleri Müdürü Yaşar Yüzer ise ‘ISO 27001 Gerçekleri’ başlıklı sunumunda Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin önemini anlattı. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin kurumsal yapıyı, politikaları, planlama faaliyetlerini, sorumlulukları, uygulamaları, prosedürleri, prosesleri ve kaynakları içerdiğini kaydeden Yüzeri, bu sistemin sektör gözetmeksizin tüm kurum ve kuruluşlar için uygun bir standart olduğunun altını çizdi.

Siber saldırıların, her sene farklı vektörler eklenerek ve adeta evrim geçirerek artmaya devam ettiğine dikkat çelen Bamyacı ‘Öncelikle hem kamu sektörü hem de özel sektörde bu konuda bilincin artması gerekiyor. Bugün tüm dünyada cloud hizmetleri de hız kazanmış durumda, ancak firmaların bu hizmetleri alırken güvenlik ve yedekleme çözümlerini çok dikkatli bir biçimde incelemeleri şart." açıklamasını yaptı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.