Güvenlik

Tüm dünyada internet kesilecek mi?

FBI, DNS sunucularını kapatarak bir zararlıya karşı önlem almayı düşünüyor.


FBI, sanal korsanların Windows'daki bir açık yoluyla dünya çapında 570.000'den fazla bilgisayara zararlı yazılım yüklediğinin ortaya çıkmasından sonra, 9 Temmuz'da internetin şalterlerini indirmeye karar verdi. Kapatmaya neden olan söz konusu virüs bu tarihte harekete geçeceği için FBI, DNS sunucularını kapatarak böyle bir önlem almayı düşünüyor.

Bu tehlikeli virüsün adı ise DNSChanger. FBI, zararlı virüsün yarattığı tehdit ortadan kalktıktan sonra kapatılan sunucuları tekrar hizmete sokacak.

1341496802_dnschanger.jpg

DNSChanger'in zararı ise kullanıcıların tarayıcılarını hackerların sahte sitelerine yönlendiriyor olması. Daha önce size bu zararlıdan nasıl kurtulacağınız konusunda bilgi vermiştik.

FBI, kullanıcılara yaptığı önerisinde, güvenlik ortağı tarafından yönetilen dcwg.org web sitesini ziyaret ederek zararlıya sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini söyledi.

Bilgisayarınızda DNSChanger virüsü olup olmadığını merak ediyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.