Güvenlik

Yeni yerli insansız hava aracı ANKA-S tanıtıldı!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. yeni yerli insansız hava aracı ANKA-S'i halkın beğenisine sundu.


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), 1973 tarihinde beri Türkiye için gerekli yerli çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye adına teknolojik bağımsızlığını kazanmaya çalışan TAI, tanıttığı yeni insansız hava aracı ile halkın ilgisini çekmeyi başardı. Uydu kontrolü ile hareket eden ANKA-S, birçok zorlu koşullarda bile görevini gerçekleştirmekte oldukça başarılı.

Ek olarak önceki aylarda birçok teste sokulan ANKA-S, her türlü hava koşullarında kesintisiz bir şekilde 18 saat boyunca çalışabiliyor.

ANKA-S, ayrıca görüntüleme sistemi olarak da ASELSAN tarafından üretilmiş yüksek çözünürlüklü FLIR (Forward Looking InfraRED) sistemi kullanıyor. 

Bağlantıda kesinti olması gibi durumlarda kendi kendine de iniş yapabilen ANKA-S, 6 kilometre uzaktan bile insanları tespit edebiliyor. 17.5 metre kanat açıklığına ve 200 kilo taşıma kapasitesine sahip ANKA-S'in oldukça etkileyici tanıtım videosuna ise yukarıdaki tarayıcı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
biri
arkadaki humweeler ne alaka?
Cevapla
Erdi Tosun
bi an video başında crysis trailer sandım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.