İnternet

90'lı yılların Facebook'u (video)

İnternette 1990'ların bilgisayarlarında Facebook videosu ortaya çıktı.

90'lı yılların Facebook'u (video)

1980'lerde faaliyet gösteren bir internette Google kullanıcıları büyük ihtimalle buradaki gibi bir arayüz ile karşılaşırlardı. Peki 1990'larda, Windows 3.1 kullandığı dönemde kullanıcılar Facebook ile tanışsaydı acaba nasıl bir görünüm olurdu.

1333998033_h512.jpg
İnternette 1990'ların bilgisayarlarında Facebook'un neye benzeyeceğine dair, gerçeğe benzer şekilde canlandırılan bir video ortaya çıktı. Oldukça basit bir tasarım ile Netscape web tarayıcısı içinde birkaç renkten oluşan Facebook'un duvara yazma, arkadaş ekleme, beğenme gibi özelliklerini videoda izlemek mümkün.

1990'ların başlarında fotoğrafınızı bilgisayara eklemek için bir tarayıcı ile taratmanız veya Facebook'a geleneksel posta yoluyla göndermeniz gerekecekti. O zamanlar dijital fotoğraf makineleri yoktu ve bir fotoğraf elinize geçene kadar bir ay zaman geçiyordu neredeyse.

Facebook.com sitesinin 1990'lı yıllarda olmadığı kesin, ama videoda izleyeceğiniz canlandırma oldukça gerçekçi ve güzel.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.