İnternet

Facebook Instagram'ı satın aldı!

Facebook Instagram'ı 1 Milyar Dolar'a satın aldı...


iPhone'de en çok sevilen uygulama olan ve artık Android'de de bulunan Instagram Facebook'un oldu. Facebook, 30 milyon kullanıcısı olan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ı bir milyar dolara satın aldığı açıkladı.

1333996663_instagram-facebook-album.jpg

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in duyurduğu bu haber, internet dünyasında deprem etkisi yaptı. Facebook'un uygulamayı nasıl entegre edeceği dedikoduları şimdiden konuşulmaya başlandı.

Facebook yaptığı açıklamada ödemeyi de nakit yapacağını söyledi.

Başlangıçta yalnızca IPhone'lar için geliştirilen Instagram piyasaya çıktığı Ekim 2010 tarihinden bu yana büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz haftalarda Instagram uygulaması Android'in marketi olan Google Play'de de  Android sürümü olarak yayınlanmaya başlamıştı.

Facebook'un Başkanı Mark Zuckerberg açıklamasında, Instagram'ı ayrı bir marka olarak korumaya özen göstereceklerini, uygulamanın Twitter gibi rakip sosyal paylaşım ağlarıyla da kullanılabileceğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
Başlık yanlış olmamış mı? içerik farklı da
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.