İnternet

Amazon' dan öğrencilere büyük fırsat

Amazon.com öğrencilere yönelik büyük bir kampanya başlattı. Detaylar yazımızda...


E-kitabın şüphesiz gelişmesindeki en büyük paya sahip olan Amazon.com, öğrenciler için ders kitaplarını kiralayabileceği büyük kampanya başlattı.

Güney Kore' nin aldığı karar neticesinde okullarda basılı kitap yerine, önceden ders kitaplarının yüklendiği E-kitap okuyucularının dağıtılacağını hepimiz duymuştuk. Hatta benzer bir uygulama ülkemizde de gerçekleştirilmek üzere çalışmalara başlandı.

Bu gelişmeleri yakından takip eden Amazon.com' un, üniversite öğrencileri için başlattığı kampanyada; öğrenciler Kindle Textbook Rental adı verilen program ile ders kitaplarının sanal formatını 30 ile 360 gün arasında %80 indirimli kiralayabilecek.

Ayrıca ek olarak, Amazon Cloud depolama sistemindeki Whispersync teknoloji sayesinde, kiralama süresi bitse dahi öğrenciler aldığı notlar veya kitaplarında kaldığı yer saklanmaya devam edecek ve istedikleri an ulaşabilecekler.

Ülkemizde kitap okuyan kitle E-kitaplara pek ısınamasa da dünya bu yönde hızla ilerliyor. Yakında E-kitaplar kaçınılmaz bir gerçek olarak hayatımızda yerini alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.