İnternet

Microsoft ve Sony birleşiyor mu?

Microsoft tarafından "microsoft-sony" ve "sony-microsoft" alan adlarının satın alındığının ortaya çıkmasıyla durum iyice karış hal aldı.


Bugünlerde Microsoft tarafından "microsoft-sony" ve "sony-microsoft" alan adlarının satın alındığının ortaya çıkmasıyla  durum iyice karış hal aldı. Çünkü herkes, Microsoft ve Sony'nin yeni nesil konsollar için yaptıkları toplantıda "birliktelik" kararı aldıklarını düşünmeye başladı bile.

Aslında, pek de uzak bir ihtimal gibi görünmüyor. Çünkü artık konsollar pahalı oyuncaklar haline gelmeye başladı ve özellikle "casual" oyuncuların, mobil cihazlarda oyun oynamayı daha çok sevmesi nedeniyle, konsol oyunları piyasası büyük bir darbe almış görünüyor. Artı olarak Sony'nin PS Vita'sı gerçek bir taşınabilir "ev" konsolu olma özelliği taşıyor gibi görünmekte.

1310858958_microsonygh.jpg

Bir de Microsoft'un donanım üretmek konusunda yaşadığı problemleri ve Sony'nin de online sistemler ile ilgili sürekli olarak sıkıntı yaşamasını da hesaba katarsak olası bir birlikteliğin temellerini atmış olduklarını anlıyoruz.

Ancak bugün Microsoft'un yaptığı açıklama, bu alan adlarının satın alınmasının tek nedeninin defansif taktikler olduğunu ve ileride olası bir problem yaşamak istemedikleri için satın alındığını tüm dünyaya belirtti. Görelim bu işin altından neler çıkacak, bekleyip anlayacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.