İnternet

Amazon Prime üye sayısı 100 milyonu aştı

Elektronik ticaret devi Amazon'un Prime adı verilen özel hizmetinin üye sayısının 100 milyonu aştığı açıklandı.

Amazon Prime üye sayısı 100 milyonu aştı

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un tüketicilere özel satın alma deneyimi yaşatan Prime hizmetinin üye sayısı 100 milyonu aştı. Prime hizmetinde milyonlarca ürün tüketicilere en geç iki gün içinde ek ücret almadan ulaştırılıyor. Hizmet kapsamında binlerce film ve dizi de ücretsiz olarak izlenebiliyor. Dünyanın en zengin insanı olan Amazon kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos'un "Hissedarlara Yıllık Mektubu" yayımlanarak şirketin üye sayısı hakkında ilk kez kamuoyuna bilgi verildi.

Bezos mektubunda, 13 yıl önce başlayan Prime hizmetini şu anda dünya genelinde 100 milyondan fazla insanın kullandığını belirterek, şirketin geçen sene bu üyelik kapsamında dünya genelinde 5 milyardan fazla ürünü tüketicilere gönderdiğini vurguladı.

Amazon Prime üye sayısı 100 milyonu aştı - Resim : 1

Geçen sene prime üye sayısında rekor kırıldığı bilgisini paylaşan Bezos, bu tip üyeliği bulunan tüketicilere 100 milyonu aşkın farklı ürünün en geç iki gün içinde ek ücret almadan ve ürün sayısında kısıtlama olmadan teslim edildiğine dikkati çekti.Bezos, Prime üyeliğin geçen yıl  Meksika, Singapur, Hollanda ve Lüksemburg'da da kullanıma sunulduğunu açıkladı.

ABD ve Kanada dışında, Amazon Prime servisi İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Avusturya, Hindistan ve Japonya'da kullanılabiliyor.

Amazon, yıllık 99 dolar veya aylık 13 dolar olan Prime hizmeti sayesinde kullanıcılarına milyonlarca ürünü en geç iki gün içinde ücretsiz ulaştırabiliyor. Üyeler ayrıca, prime hizmeti sayesinde binlerce film ve diziyi ücretsiz izleyebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.