İnternet

Amazon'un yeni genel merkezi belli oldu

Bir süredir Seattle'dan sonra ikinci genel merkezini kuracak şehir arayan Amazon, bir yerine iki şehiri merkez yapmaya karar verdi.

Amazon'un yeni genel merkezi belli oldu

Dünyanın en büyük e-ticaret devlerinden biri olan Amazon, bir süredir halen Seatlle'da bulunan genel merkezini ikinci bir şehir ile desteklemeyi planlıyordu. ABD ve Kanada çapında başlatılan arayışlar nihayet sona erdi. Ancak perakende devi bir yerine iki şehir seçti ve genel merkezlerini bu iki şehire kurmaya karar verdi.

Amazon'un yeni genel merkezi belli oldu

Amazon'un aldığı karara göre genel merkez kurmak için seçilen şehirler Virginia ve New York oldu. Yani şirket iki değil üç genel merkeze sahip olacak. Yaptığı duyuru ile iki şehri açıklayan Amazon, her bir şehir için 25 bin çalışan istihdam edeceğini de açıkladı. Toplamda 5 milyar dolar yatırım yapacak olan Amazon'da bu iki şehir Seattle ile beraber şirketin ana merkezi olacak. Buna ek olarak Amazon, ABD'nin Nashville şehrinde operasyon merkezi kuracağını duyurdu. Nashville'deki operasyon merkezi de 5 binden kişiye iş imkanı sunacak. Şirketin duyurduğu yeni merkezler 2019 yılından itibaren faaliyetlerine başlayacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, “New York ve Kuzey Virginia'da yeni merkez inşa etmek konusunda heyecanlıyız. Bu iki konum, gelecek yıllarda müşterilerimize daha iyi hizmet vermemize yardımcı olacak birinci sınıf yetenekleri çekmemizi sağlayacak. Ekibim bu şehirleri seçerek harika bir iş çıkardı ve bu toplulukların daha da büyük bir parçası olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.